شورای شهر

توضیحات چمران در خصوص زمان پایان کار شوراها/ شورای نگهبان زمان آغاز بکار شورای پنجم را هنوز تایید نکرده است

به گزارش شورا‌آنلاین، رئیس شورای عالی استان‌ها به پایان فعالیت شوراها در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: طبق قانون قبلی، زمان پایان شوراها در سراسر کشور همچنان ۱۲ شهریورماه است البته مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای در خصوص پایان فعالیت شوراهای کشور به تصویب رساند که برابر آن باید فعالیت شوراها در مرداد ماه به پایان برسد اما این مصوبه هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده بنابراین پایان فعالیت شوراها همچنان بر اساس قانون قبلی ۱۲ شهریورماه است.

مهدی چمران در چهل و یکمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با اشاره به کمبود آب در سراسر کشور گفت: با توجه به کمبود آب در سراسر کشور در شرایط بحرانی قرار داریم. لذا باید در این زمینه برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود و توجه ویژه‌ای به کمبود آب درسراسر کشور داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به اعضای شورای عالی استان‌ها گفت: باید دولت‌سالاری را کنار بگذاریم زیرا ما نمایندگان مردم در شوراها هستیم و اینکه دائما از دولت در خصوص موارد مختلف خواهش کنیم تا موضوعات مختلف را رسیدگی کند، جالب نیست. بی تردید ما هم مسئول هستیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها در تاریخ‌نگاری ابتدای این اجلاس به ۱۲ تیرماه روز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران اشاره و اظهارکرد: این حمله در حقیقت رسوایی مدافعان حقوق بشر بود و ما باید یاد و نام شهدای این حادثه را گرامی بداریم.

چمران در پایان گفت: امیدواریم در این روزهای پایانی شوراهای سراسر کشور طوری عمل کنیم که در پیشگاه خداوند متعال، شهدا و مردم شرمنده نشویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن