اجتماعی و فرهنگی

تایید انتخابات شوراها در برخی از شهرستان‌ها و بخش‌های تهران با ابطال صندوق و آرای برخی منتخبین

به گزارش شورا‌آنلاین، علیرضا رحیمی درباره آخرین وضعیت تایید انتخابات شوراها در استان تهران گفت: بعد از بررسی‌های انجام شده درباره شکایات واصله و گزارشات دریافتی از اشخاص و مراجع مختلف در انتخابات شورای اسلامی در استان تهران، صحت انتخابات در اکثر بخش‌ها و شهرها تایید شد.
 

وی با بیان اینکه انتخابات شوراها در ۶ شهر و ۱۶ بخش در روستا امروز (پنجشنبه) مورد رسیدگی نهایی قرار گرفت، بیان کرد: بر این اساس صحت انتخابات شهرستان شهریار با پیشنهاد ابطال دو صندوق رای تایید شد. در شهرستان پاکدشت نیز پیشنهاد شد که دو صندوق پارچین ابطال شود و بر این اساس انتخابات مورد تایید هیات نظارت استان تهران قرار گرفت.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان تهران ادامه داد: در بخش شریف آباد شهرستان پاکدشت نیز پیشنهاد شد که آرای سعید پازوکی به عنوان عضو منتخب علی البدل باطل شود و با این ابطال انتخابات در شریف آباد تایید شد. در شهر چهاردانگه مربوط به شهرستان اسلامشهر که بحث‌های زیادی پیرامون آن مطرح بود، پیشنهاد شد آرای اکرم عبیری و جعفر مرادی باطل شود و انتخابات در این شهر نیز مورد تایید قرار گرفت.

رحیمی درباره وضعیت تایید انتخابات در حوزه پرند مربوط به شهرستان رباط کریم و حوزه کهریزک مربوط به شهرستان شهر ری گفت: با توجه به پیشنهاد هیات‌های اجرایی و نظارت این دو شهرستان مبنی بر ابطال کل انتخابات در این حوزه‌ها قرار شد که تصمیم‌گیری نهایی به هیات مرکزی نظارت واگذار شود، چون دیگر زمان لازم برای بررسی کل حوزه در اختیار هیات‌ها وجود ندارد.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان تهران خاطرنشان کرد: صحت انتخابات در اکثر بخش‌ها و شهرهای استان تهران در هیات نظارت استان به تایید رسید که شنبه فهرست کامل آن در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پیش از این انتخابات شوراها در ۹ شهرستان استان تهران به تایید هیات نظارت رسیده بود، افزود: این ۹ شهرستان شامل تهران،‌ پیشوا،‌ رباط کریم، ‌دماوند، فیروزکوه، قدس، قرچک، ورامین و شمیرانات (لواسان و شمشک) است، همچنین انتخابات شوراها در اکثر بخش‌های استان تهران نیز با احتساب رسیدگی‌های جدید مورد تایید هیات نظارت استان تهران قرار گرفتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن