اجتماعی و فرهنگی

نماینده وزیر آموزش و پرورش در محل حادثه تصادف اتوبوس دانش آموزان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلایندر پی حادثه رخ داده در ۱۲ آذرماه در ۵ کیلومتری شهر همدان، برای یکی از وسایل نقلیه کاروان های دانش آموزی در مسیر بازگشت از غرب کشور به استان گیلان، فخرالدین  احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی را برای بررسی دقیق تر موضوع به محل حادثه اعزام کرد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین طی دستوری به معاونت پرورشی و فرهنگی این وزارتخانه مأموریت داد تا ضمن رعایت دقیق دستورالعمل های موجود درباره اردوهای دانش آموزی و هماهنگی با نهادهای ذی ربط مسئول،  در خصوص اردوهای راهیان نور، ترتیبی اتخاذ شود تا بالاترین کیفیت و استانداردهای ایمنی در این اردوها، از نظر وسایل ایاب و ذهاب ، زمان برگزاری و نکات دیگر لحاظ شود.

در نامه وزیر آموزش و پرورش به معاونت پرورشی و فرهنگی این وزارتخانه آمده است: «نظر به اینکه حفظ سلامت و امنیت دانش‌آموزان در خلال برنامه‌های فرهنگی و آموزشی باید به عنوان مهم‌ترین دغدغه مسئولین آموزش و پرورش مورد توجه جدی قرار گیرد، ضروری است در اسرع وقت ضمن رعایت دقت در اجرای دستورالعمل‌های موجود در خصوص اردوهای دانش‌آموزی ترتیبی اتخاذ فرمایید تا در برگزاری تمام اردوها، اعم از آموزشی، تربیتی و فرهنگی به ویژه اردوهای راهیان نور رعایت بالاترین کیفیت ها  و استانداردها ی لازم  مورد ،  توجه قرار گیرد.

حضور مربیان آموزشی و پرورشی در خلال اردوها به عنوان نماینده و مسئول اردو، استفاده از وسایل حمل و نقل دارای کیفیت ، عدم تردد اتوبوس‌ها در خلال شب، توجه جدی به زمان برگزاری اردوها از نظر امنیت جاده‌ها و مواردی نظایر آن جزو مطالبی است که انتظار می‌رود مورد توجه جدی‌تر قرار گیرد».

 ساعت ۷صبح امروز جمعه ۱۲ آذرماه، اتوبوس حامل دانش آموزان گیلانی در مسیر بازگشت از اردوی دانش آموزی،  بر اثر لغزندگی جاده ملایر در ورودی به شهر همدان، از جاده خارج  و دچار سانحه شد.

پس از این حادثه، بلافاصله نیروهای امدادی در محل حاضر و اقدام به انتقال سریع مصدومان به بیمارستان کردند که خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و از  32 دانش آموز، ۷ نفر بستری هستند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن