اجتماعی و فرهنگی

صدور یک روزه شناسنامه در روزهای منتهی به انتخابات

به گزارش شورا‌آنلاین، سیف الله ابوترابی گفت: در راستای فرآیند اداری مرسوم، صدور شناسنامه با مراجعه بار اول به سازمان ثبت احوال در مدت یک‌ماه، بار دوم در مدت سه‌ماه و بار سوم درمدت شش‌ماه به طور عادی انجام می‌شود و سیر طبیعی خود را طی می‌کند. مراجعه کنندگان می‌توانند بعد از مدت زمان‌های طی شده شناسنامه‌های جدید خود را دریافت کنند.

وی افزود: با توجه به فرارسیدن زمان انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و الزام به وجود شناسنامه برای شرکت در انتخابات، مراکز ثبت احوال کشور همزمان با آغاز رأی گیری در ۲۹ اردیبهشت ماه آماده خدمات رسانی به شهروندان است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند در روز انتخابات به همراه شناسنامه خود به مراکز ثبت احوال مراجعه کرده و درکوتاه‌ترین زمان ممکن شناسنامه جدید خود را برای شرکت در انتخابات دریافت کنند.

وی عنوان کرد: مراکز ثبت احوال در ۴ منطقه شمال، جنوب، شرق و غرب ازساعت ۸ صبح روز رای گیری تا آخرین ساعت اخذ رای آماده خدمات رسانی به شهروندان است. برای تسریع در روند اداری صدور شناسنامه دستور همکاری و فعالیت پیشخوان‌های دولت نیز صادر شده است. ۴۸ ساعت قبل از روز رای گیری و همچنین در روز رای گیری نیز برای افرادی که شناسنامه آنها برای رای دادن دچار مشکل است، شناسنامه جدید صادر می شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا