شورای شهر

تشریح جزئیات پرداخت وام فرهیختگان توسط مجتبی شاکری

به گزارش شورا‌آنلاین، مجتبی شاکری در تذکرات پیش از دستور سیصد و چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: شورای شهر به شهرداری تهران برای ارائه تسهیلات فرهیختگان افتخاری کسب کرد و این وام‌ها به اصحاب رسانه، نویسندگان و هنرمندان پرداخت شد.

وی افزود: صندوق فرهیختگان از سال ۸۹، آغاز به کار کرد و تا کنون به ۷ هزار و ۱۰۰ نفر از فرهیختگان تسهیلاتی ارائه کرده است.

شاکری بیان داشت: تا کنون ۲۹ میلیارد تومان وام به فرهیختگان پرداخت شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: تنها در سال ۹۵، حدود ۹ میلیارد تومان وام پرداخت شده که این تسهیلات به ۲ هزار نفر از اصحاب رسانه، ۱۵۰۰ نفر از هنرمندان، ۱۴۰۰ نفر فعالان قرآنی، ۱۱۰۰ نفر از ورزشکاران و ۹۰۰ نفر از نویسندگان از این تسهیلات برخوردار شده‌اند.

وی درباره  جنایات اخیر آمریکا در سوریه نیز اشاره کرد و گفت: حضرت امام (ره) کلیدواژه‌ای به نام شیطان بزرگ برای آمریکا به کار برده‌اند و مقام معظم رهبری نیز آمریکا را ابلیس مجسم عنوان کردند که این واژه‌های کوچکی نیست و نباید فراموش شود. 

شاکری افزود: اینکه آمریکا در مورد سوریه دست به جنایاتی بزند و کودکان را به شهادت برساند بعد بگوید خطای محاسباتی شده است درست نیست و آنها غلط کرده‌اند در مورد سوریه نگران شده‌اند چرا که با اقدامات مهندسی شده اهداف خود را پیش می‌برند. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: امام خمینی (ره) فرمودند کینه مقدس خود را نسبت به آمریکا نگه دارید و این موارد نباید فراموش شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا