سیاسی

برخورد قوه قضاییه با آقازاده های مفسد/به مردم بگویند هزینه انتخابات را از چه کسی گرفته اند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران گفت: نشست های ناجا حقیقتا نشست های کاربردی است و کم فایده نیست اکنون که در ماه های پایانی سال هستیم موضوعی که مطرح شد مدیریت سرقت و مبارزه بهتر با جرم زشت دزدی در جامعه بود و در جهت هم افزایی نیروهای خودشان و قوه و استفاده بهینه از امکانات خودشان بود که من این را مفید می دانم. امیدوارم این گله مندی ها حل شود.

وی گفت: مشکلی که ناجا به حق مطرح می کند این است که پلیس با همه گرفتاری ها تلاش می کند و برخی از متهمان سابقه دار را دستگیر می کند که زود دستگیر می شوند و مجازات مجرمان بازدارنده نیست و احیانا افرادی هستند که پرونده شان طول می کشد و ناجا در بیان این مشکل حق دارد آن هم به لحاظ این است که قصد داریم دقیق به جرم ها رسیدگی شود.

وی درباره بدهکاران بانکی و دستگیری آنها گفت: ممکن است که افراد زیادی در لیست نباشند اما برخی از افراد با تقلب از بانک در چندین مورد وام گرفته اند و بدهی شان را نمی پردازند تعدادشان کم است اما مبالغی که گرفته اند بسیار بالاست بانک مرکزی باید افراد را معرفی کند تا بانک ها هم مشتریانی که غیرقانونی تسهیلات گرفته اند و تسهیلات را در جایی که باید صرف نکرده اند و با اینکه دارایی دارد اموال را مسترد نکرده است را بشناسند.

وی گفت: حساب های قوه شفاف شفاف است. عملکرد قوه کاملا شفاف سازی شده است بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس به این شفافیت شهادت داده اند. آنچه که نقل شده از قول روحانی یا ترکان این است که شرط نگذارند اگر می خواهند بگویند بیایند و به مردم بگویند چقدر هزینه شده و از چه منابعی هم هزینه شده است. وزیری که مسوول مالی انتخابات دولت فعلی است بیاید بگوید. مردم باید بدانند. در توییت روحانی گفته شده که حاضر است سامانه ای فراهم شود که همه دخل و خرج ها مطرح شود. ما هم موافقیم که انجام شود.

معاون اول قوه قضاییه درباره بدهی های بابک زنجایی گفت: درباره اقداماتی که درخصوص بابک زنجانی شده در نشست یکشنبه مسائل را باز می کنم که ببینید قوه قضاییه چه تلاشی کرده که این اموال در داخل و خارج از کشور ردیابی شد و خودش وکالت داد که بفروشند و به شرکت نفت بدهند مشتری می آید و می رود بر سر قیمت و شرایط به توافق نمی رسند. تاکنون افراد زیادی جلو اند اما تا ته کار نیامده اند. با وکالت شرکت زنجانی شرکت نفت می تواند اموال او را بفروشد.

وی درباره اعتصاب غذای آرش صادقی و آزادی همسرش گفت: از خارج این موج سرچشمه می گیرد و از داخل هم دنبال می شود که قوه را تحت فشار قرار بدهند. قوه دارد با آقازاده های مفسد برخورد می کند و سراغ افرادی می رود که انها جو سازی می کنند. اعتصاب غذا در زندان را سازمان زندان ها دنبال می کند و اعتراض کردن راه دارد این راه و جا در زندان به زندانی اعلام می شود اگر چنانچه فکر می کنند با این کارها می توانند قوه را در فشار بگذارند که تمکین کند هیچ اتفاقی نمی افتد در جریان فتنه ۸۸ هم این اتفاق افتاد که انتخابات باید باطل شود قوه زیر بار نرفت و نمی رود برخی از اشکالات وارد است اما قوه تسلیم فشار و امر زور نمی شود.

سخنگوی قوه قضاییه عنوان کرد: اگر کسی اعتصاب کرده دست از اعتصابش برداشت به مرخصی می رود. افرادی که اتهام جاسوسی دارند به مرخصی می روند و می توانند مشمول عفو شوند و طبق روال به حرفشان گوش داده می شود اما قوه تسلیم فشار نمی شود.

اژه ای گفت: قانون جلوی ما را گرفته که اسم مجرمان و بدهکاران بانکی را ببریم. دو سه نفر دو طول هفته گذشته دستگیر شده اند یکی از آنها هزار میلیارد تخلف دارد که با پرداخت رشوه و تبانی تسهیلات گرفته و بدهی هایش را پرداخت نکرده است. این فرد در هفته اخیر دستگیر شده است. وی از ۶ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی دارد با محاسبه دیرکرد پرداخت وام در اواخر هفته پیش دستگیر شدند. این دستگیری ها ادامه دارد برخی بالای ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی دارند .

وی یادآور شد: صادقی نیز به سه ردیف اتهامی محکوم شده است ولی باید از مجرای قانونی اعتراضش را مطرح کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن