سیاسیصفحه اصلی

رئیس سابق شورای شهر تهران مدعی شد: ناکارآمدی اصلاح‌طلبان در مدیریت شهری/اتهام زنی بدون سند و مدرک

رئیس شورای شهر چهارم تهران با اشاره به ناکارآمدی اصلاح‌طلبان در مدیریت شهری گفت: از آن‌ها می‌پرسیم چرا کاری در کلان‌شهر تهران با نیازهای هر روزه‌اش انجام نمی‌دهید، می‌گویند پول‌نداریم؛ می‌پرسیم چرا پول‌ندارید؟ می‌گویند شهرداری سابق بدهی دارد.

مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران بابیان اینکه موضوع بدهی‌های شهرداری سابق چندین بار تاکنون مطرح‌شده گفت: موضوع بدهی تهران تاکنون چندین بار به‌صورت مکرر توسط مدیریت شهری کنونی و بخصوص اعضای شورای پنجم مطرح‌شده، این در حالی است که اتهامات عنوان‌شده بدون سند و مدرکی به مدیریت شهری دوران  گذشته زده می‌شود.

وی افزود: هدف تکرار چندین‌باره اتهام زنی‌ها به مدیریت گذشته را می‌توان تأثیرگذاری بر افکار عمومی از راه تبلیغات سوء مدیریتی و منفی جلوه دادن خدمات  گذشتگان دربیش از یک دهه فعالیت بوده است.

چمران در ادامه با اشاره به ناکارآمدی اصلاح‌طلبان در مدیریت شهری توضیح داد: هرچند اصلاح‌طلبان و برگزیدگان شهری آن‌ها در شورای شهر به دنبال تأثیرگذاری بر افکار عمومی و شایعه‌پراکنی هستند، اما آن‌ها تاکنون پاسخ شفاف و دقیقی به سؤالات مطرح‌شده نداده‌اند، یا اصلاً پاسخی ندارند! از آن‌ها می‌پرسیم چرا کاری در کلان‌شهر تهران با نیازهای هر روزه‌اش انجام نمی‌دهید، می‌گویند: پول‌نداریم؛ می‌پرسیم چرا پول‌ندارید؟ می‌گویند: شهرداری سابق بدهی دارد, می‌پرسیم به دلیل پرداخت بدهی شهرداری سابق کاری در شهر تهران صورت نمی‌دهید, می‌گویند: نه، سؤال می‌کنیم بودجه مصوبی که به اذعان خودتان درآمدش محقق شده را صرف چه‌کاری می‌کنید؟ سکوت می‌کنند!

چمران درباره چرایی تهمت پراکنی‌های شورای شهر گفت: بی‌شک موضوع مهمی که در پاسخ به اتهام زنی‌های شورای شهر باید برجسته شود خدمات‌دهی مدیریت شهرداری گذشته و عدم کارآمدی شورای شهر فعلی است، هرچند مردم روزانه شاهد خدمات و دستاوردهای مدیریت شهری پیشین هستند, پروژه‌هایی است که بخش زیادی از زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده و سهولت بیشتری را در تردد و سایر امور برای آن‌ها رقم‌ زده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: از سوی دیگر تأکید و پرسشگری از اعضای شورای شهر و مدیریت شهری درباره پروژه‌های نیمه‌کاره‌ای چون ادامه یادگار امام, خط ۶ و ۷ مترو و…باید عنوان شود تا زمانی که اعضای شورای شهر به‌جای فرافکنی وقت خود را صرف رسیدگی به خواست مردم و اتمام و تکمیل پروژه‌ها کنند.

چمران در خاتمه گفت: به نظر می‌رسد اعضای شورای شهر تهران بودجه‌های پروژه‌هایی که سالهای آینده به مرحله اجرا درمی‌آید را جزء بدهی‌های مدیریت شهری گذشته قرار دهند که کاری غیراخلاقی است.

منبع:فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن