اجتماعی و فرهنگی

فاینانس خرید ۱۰۰۰ دستگاه واگن مترو تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از شهرنوشت – هابیل درویشی امروز در مراسم بهره برداری از ۶۵ دستگاه واگن و لکوموتیو برقی مترو تهران گفت: با ورود واگن‌های جدید به مترو تهران ۲۵۰۰ هزار سفر به سفرهای روزانه مترو اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت متروی تهران تصریح کرد: تولید واگن در شرکت واگن سازی تهران دوبرابر شده است. در عین حال که اکنون بالغ بر ۸۰ درصد در تجهیزات ثابت و ۶۰ درصد در بخش واگن سازی به خودکفایی رسیده ایم.

وی با تاکید بر اینکه هدف گذاری تا پایان سال ۹۶، رسیدن به تولید بومی ٨۵ درصدی واگن است، گفت: بیش از ۲۰۰ سازنده در تولید واگن مشارکت دارند و امروز واگن سازی می‌تواند صادرات واگن داشته باشد.

درویشی تاکید کرد: اتمام خطوط در دست ساخت مترو کار بزرگی است که نیازمند حمایت دولت نیز است.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا یک بلای آسمانی نه بلای انسانی، گفت: تنها راهکار مدیریت و کاهش آلودگی هوا توسعه حمل ونقل عمومی است مترو شاخص آن است.

درویشی با تاکید بر اینکه تدبیر مدیریت شهری در توسعه حمل ونقل ریلی بی نظیر است، گفت: البته گفتن آن آسان اما انجام آن بسیار سخت است و شهرداری به تنهایی بار این سختی و دشواری را به دوش می کشد.

وی با اشاره به بهره برداری از ۱۰۰ کیلومتر خطوط متروی جدید در طی چند ماه آینده تصریح کرد: ۹۰ دستگاه واگن از طریق وام خریداری شده که به خطوط در دست بهره برداری وارد می شود، اما واقعیت این است که وقتی خطوط متروتهران به ۳۰۰ کیلومتر برسد، ۳ هزار دستگاه واگن نیاز است که نیازمند حمایت دولت در این بخش هستیم.

وی با اشاره به ضرب المثل «سنگ بزرگ علامت نزدن است» گفت: حتما اگر به دولت بگوییم ۳ هزار دستگاه واگن نیاز داریم حمایتی نمی‌کند، اما در حال حاضر فاینانس خرید هزار دستگاه واگن به امضا رسیده و مدارک و مستندات را به دولت تحویل داده ایم انتظارداریم دولت محترم حداقل نیاز متروی تهران که هزار دستگاه می باشد را حمایت و اجرایی کند. این در حالی است که دولت وظیفه دارد ۵۰ درصد در بخش حمل ونقل عمومی مشارکت کند.

وی با بیان اینکه امروز در ساخت مترو همه عملیات ساخت طراحی و مطالعه بومی است، گفت: واگن سازی می تواند سفارش گرفته و صادرات واگن داشته باشیم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن