ورزشی

مهلت فیبابه فدراسیون بسکتبال ایران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به دنبال دور جدید رایزنی هایی که از طرف فدراسیون بسکتبال ایران با مسئولان جهانی این رشته و به منظور مهیا شدن شرایط حضور محجبه بانوان بسکتبال در میادین بین المللی انجام شده است، فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) روز گذشته طی نامه ای درخواست کرد تا ایران الگوی پیشنهادی و موردنظر خود را که برای پوشش بانوان در میادین داخلی و بین المللی در نظر گرفته است، برای این فدراسیون ارسال کند.

در این نامه که با امضای دبیرکل فدراسیون جهانی بسکتبال است، به فدراسیون بسکتبال ایران فرصت داده شده که حداکثر تا پایان ماه دسامبر یعنی ۱۱ دی ماه نسبت به معرفی و ارسال الگوی پیشنهادی خود برای لباس بانوان مسلمان اقدام کند.

علی توفیق، دبیر فدراسیون بسکتبال  ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این نامه در راستای رایزنی  هایی که از طرف فدراسیون بسکتبال و برای مهیا شدن شرایط حضور محجبه بانوان بسکتبال در میادین بین المللی انجام شده، به دستمان رسیده است.

وی در مورد الگوی پیشنهادی که به فیبا معرفی خواهد شد و اینکه آیا الگوی جدید طراحی خواهد شد یا اینکه از الگوی گذشته استفاده خواهد شد، تصریح کرد: برای لباس بانوان بسکتبال طراحی جدیدی خواهیم داشت، اتفاقا طی هفته های گذشته الگوهای موردنظر خود را برای وزارت ورزش و شخص وزیر ورزش و معاون وی در امور بانوان هم ارسال کردیم. در این طرح ارسالی، خیلی از اتفاقات جدید دنیا در رابطه با لباس بانوان بسکتبال و به خصوص لباس بازیکن مسلمان آمریکایی را لحاظ کرده ایم. بر اساس همین طرح الگوی پیشنهادی خود را برای فیبا ارسال خواهیم کرد.

توفیق همچنین تاکید کرد: قرار نیست فدراسیون بسکتبال ایران نمونه لباس برای فیبا ارسال کند چراکه فیبا خواستار معرفی و ارسال الگوی لباس موردنظر شده است تا بر اساس همان تصمیم گیری کند.

دبیر فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: فیبا تا پایان ماه دسامبر به فدراسیون بسکتبال ایران برای معرفی الگوی پیشنهادی لباس بانوان مسلمان فرصت داده است. سعی می کنیم تا پیش از موعد مقرر نسبت به نهایی کردن الگوی مورنظر و ارسال آن به فیبا اقدام کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن