شورای شهر

پاسخ مجتبی شاکری به توهین روزنامه همدلی/خیال پردازی نکنید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی شاکری در سخنانی که پیش از دستور جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران مطرح شد، ضمن تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع)، ابراز امیدواری کرد اسلام واقعی که همان اسلام انقلابی و مجاهدت و دفاع از محرومان و مستضعفان است بتواند انرژی متراکم جهان اسلام را علیه استکبار به صحنه بیاورد و روز به روز شاهد افول اسلام انگلیسی و امریکایی باشیم.

 

وی در ادامه به موضوع صحن علنی هفته گذشته مبنی بر بررسی لایحه برنامه آمایش و ساماندهی منطقه ۱۲ اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت بسیار بالای لایحه مذکور که در قالب آن ۳۶۰ پروژه مطرح شده بود و پیوست ۴۱۱ صفحه ای آن به دست برخی از اعضای کمیسیون‌ها نرسیده بود و نیز با عنایت به ضرورت اولویت‌بندی پروژه‌های شهری با توجه به محدودیت منابع مالی، خواستار عودت یافتن آن برای کارشناسی پس از مطالعه پیوست‌ها شدم. 


به گفته شاکری، این لایحه ۱۵ آبان به شورای شهر ارسال شد و ۲۲ آبان به دستور رئیس در اختیار کمیسیون‌های شش‌گانه قرار گرفت و اعضای برخی کمیسیون ها از جمله کمیسییون فرهنگی نه پیوستی در اختیارشان قرار گرفت و نه جلسه جمع بندی برای ارائه نظر تشکیل دادند.


وی با بیان اینکه نگاه فرابخشی می طلبد همه مناطق متناسب با نیازهایشان که کمتر از منطقه ۱۲ هم نیست، از بودجه شهرداری سهم ببرند، گفت: حتما انباشت ضرورت های به تعویق افتاده منطقه ۱۲ به رسیدگی ویژه نیاز دارد. بی تردید باید در برنامه ریزی نیازهای منطقه اولویت‌ّبندی صورت گیرد و اثربخشی عملیات قبلی آن محرز شود تا هزینه‌کرد بودجه، بی‌سرانجام و بی‌نتیجه نباشد.


شاکری تصریح کرد: همان‌طور که بارها در مصاحبه‌های قبلی اشاره کرده‌ام ، رسیدگی به اماکن میراثی شهر مهم و وظیفه ذاتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که رییس آن معاون رییس‌جمهور است.

اما اینکه سازمان مذکور به هر دلیل از ۲۵۰۰ نقطه میراثی در تهران حدود ۳۰۰ و اندی نقطه را ثبت کرده است، مجوزی برای شهرداری محسوب نمی‌شود که مسوولیت ذاتی یک سازمان دولتی را بر عهده بگیرد و منطقی نیست در حالی که ماموریت‌های خودش بر زمین مانده، به سراغ پر کردن جای خالی سازمان میراث فرهنگی برود.


رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه روزنامه همدلی با مدیرمسوولی ولی‌الله شجاع‌پوریان، عضو شورای شهر بعد از این تذکر یادداشت اهانت‌آمیزی درباره بنده منتشر کرد و مرا تلویحا داعشی و طالبانی خواند، افزود: اهانت‌های دیگری نیز در این یادداشت به بنده صورت گرفت و مرا به قصد توهین نابینا و کر خواندند! من به دنبال دفاع از خود نیستم اما به خاطر اهانتی که به مقام «جانباز» صورت گرفته، لازم دیدم واکنش نشان دهم. نقص جسم من را به رخم نکشید؛ اگر می‌خواهید محاجه کنید، با منطقم چالش کنید. چرا با خیال پردازی و جعل مطالب آن را به نفع خود بزک می‌کنید؟


وی سپس به تشریح تماس تلفنی خود با شجاع پوریان پس از انتشار یادداشت اول در روز چهارشنبه گذشته پرداخت و خطاب به او گفت: در تماس اول شما اعلام کردید که یادداشت را نخوانده‌اید و دقایقی بعد از اینکه آن را مطالعه کردید،‌ در تماس دوم اذعان کردید که یادداشت بدی بود و حتی خود شما که در صحن حضور داشتید، این‌طور برداشت نکرده بودید که بنده نسبت به آثار میراثی موضع نادرستی دارم. از من خواستید پاسخ دهم یا اینکه خودتان جبران کنید. که گفتم من پاسخ نمی‌دهم و قرار شد خودتان این قضیه را به نوعی اصلاح کنید؛ اما روز پنج‌شنبه یادداشت بدتری در روزنامه‌تان منتشر کردید و اهانت‌های بیشتری به من روا داشتید. 


شاکری ادامه داد: شما به من پیامک زدید که« یکشنبه اصلاح خواهد شد آخه ما چون اصلاح‌طلب هستیم اشتباهات را اصلاح می کنیم»؛آنچه در نوشته امروزتان هم دیدم جبران اهانت ها و تهمت ها نبود، اصلاح این بود که شما بعد از یادداشت اول (چهارشنبه) به صراحت در روزنامه ذکر می کردید موضع مجتبی شاکری آنچه که دیروز منتشر کردیم نبوده؛ نه اینکه یادداشت دوم را(پنجشنبه) با ادبیات توهین‌آمیزتری منتشر کنید.


وی با بیان اینکه در باور همه ما حفظ حرمت افراد هم‌تراز حرمت خانه کعبه است و بسیار اهمیت دارد، گفت: اینکه شما در صحن شورای شهر سر در گریبان کنید و قرآن بخوانید کفایت نمی‌کند؛ اینکه نماز اول وقت بخوانید کفایت نمی‌کند؛ بلکه باید حرمت افراد را نیز نگه دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا