مدیریت شهری

کاهش اتکای شهرداری‌ها به درآمدهای ساخت‌وساز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین خلیل راحتی در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیسیون عمران مجلس که در سالن باغستان برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها که از سوی دولت برای ارائه به مجلس در دست بررسی است و این امر، وابستگی مدیریت‌های شهری را از درآمدهای حوزه ساخت و ساز کاهش می‌دهد.


وی با بیان اینکه در حال حاضر بین ۴۰ تا ۵۰ درصد درآمد شهرداری‌ها به حوزه ساخت و ساز وابسته است، یادآور شد: در این لایحه پیش‌بینی شده وابستگی درآمد شهرداری‌ها به بخش ساخت و ساز ظرف مدت ۱۰ سال باید به ۴ درصد کاهش یابد.

قائم مقام سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه در دوره خشکسالی منابع مالی برای شهرداری‌ها قرار داریم، اضافه کرد: این وضعیت ضرورت توجه به ایجاد درآمدهای پایدار در حوزه مدیریت شهری را بیشتر به ما گوشزد می‌کند.

راحتی در پایان اظهار امیدواری کرد که لایحه مدیریت شهری واحد و درآمدهای پایدار هرچه زودتر از سوی دولت به مجلس ارائه تا با تبدیل آن به قانون، شهرداری‌ها بتوانند توان بیشتری برای جذب و ایجاد منابع مالی داشته و بهتر به شهروندان خدمت‌رسانی کنند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن