مدیریت شهری

شرایط تقسیم‌بندی جدید مناطق تهران چیست؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ناصر امانی در پاسخ به این پرسش که مدیریت شهر تهران نیازمند چه تغییراتی در تقسیم بندی مناطق است، گفت: مادامی که لایحه مدیریت شهری به سرانجام نرسد و در پی آن میزان تصدی گری شهرداری ها بر امور شهرها مشخص نشود، اساسا طرح موضوع منطقه بندی نمی‌تواند در دستور کار قرار گیرد و برخی اظهارات در رسانه ها در خصوص کم کاری در اجرایی کردن طرح تغییر منطقه بندی شهر تهران و یا بی اطلاعی ما از طرحهای پژوهشی موجود، نتیجه عدم آگاهی از الزام شهرداری در تقدم بخشیدن به نیازهای اجرایی کردن اینگونه طرحهاست.

وی ادامه داد: شهرداری تهران اعتقاد دارد پس از تصویب لایحه مدیریت شهری در مجلس و واگذاری امورات تصدی گری دولت به شهرداری ها از جمله شهرداری تهران ما می توانیم در مورد تعداد مناطقی که در شهر تهران نیاز داریم بررسی و تصمیم گیری کنیم و شهرداری تهران همواره خواستار سرعت بخشیدن به تصویب لایحه مدیریت شهری بوده که متاسفانه مراحل کار بر روی آن در دولت به کندی صورت می پذیرد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اظهار کرد: از روزی که شهرداری تهران بحث ناحیه محوری و محله محوری را مطرح کرد و خدمات را به سمت نقطه ای در سطح محلات در قالب ۱۲۳ ناحیه انتقال داد به دنبال این بود که ستاد مناطق که ستاد بسیار سنگینی است سبک شده و نحوه ارتقای خدمات به شهروندان ارتقاء یابد.

وی خاطرنشان کرد: با تصویب لایحه مدیریت شهری، به طور حتم نیازمند آن هستیم که تجدید نظر دوباره ای در خصوص تقسیم بندی مناطق و با توجه به تغییر در میزان تصدی گری شهرداری ها در امور شهرها انجام دهیم اما باید این لایحه ابتدا در دولت نهایی و به تصویب برسد و پس از آن مجلس شورای اسلامی نیز آن را تصویب کند.

معاون شهردار تهران گفت: به طور مثال در حال حاضر آموزش و پرورش ۱۹ منطقه دارد و پست ۷ منطقه دارد و این مناطق در حوزه گاز یا برق هم با یکدیگر تطبیق ندارد.

امانی به اهمیت موضوع یکپارچه سازی خدمات دهی در حوزه های مختلف در شهر تهران تاکید کرد و افزود: اگر یکپارچه سازی در حوزه های مختلف خدمات رسانی در قالب لایحه مدیریت شهری انجام شود، می توان مرزبندی جدید و تعداد مناطق را قطعی کرد و برای سیر مراحل قانونی به شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن