مدیریت شهری

طرح خروج راه‌آهن از داخل شهر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدرضا حاجی‌بیگی در خصوص انتقال پایانه شرق گفت: ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم و در صورتی که کارها به درستی انجام شود تا پایان سال انتقال پایانه انجام می‌شود.

به گفته مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری تهران پایانه شرق به جنب بیمارستان سرخه‌حصار منتقل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زمینی که پایانه را به آن منتقل می‌کنیم ۳۰ هکتار است گفت: در ۱۵ هکتار آن پایانه در حال ساخت است و در الباقی آن اگر سرمایه‌ گذار بیاید می‌تواند هتل و … ایجاد کند و همچنین اگر توجیه اقتصادی داشته باشد به دلیل شرایط جوی منطقه می‌تواند شهربازی مدرنی در آنجا ایجاد کند.

وی با تأکید بر این موضوع که آمادگی داریم مسئولیت پایانه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم گفت: در حال حاضر فاز یک پایانه شرق را احداث می‌کنیم.

حاجی بیگی در خصوص انتقال پایانه غرب و جنوب گفت: در صورت توافق یکی از گزینه‌ها این است که این پایانه‌ها به نمایشگاه بین‌المللی (شهر آفتاب) منتقل شود و تمام مجموعه‌ها در کریدور ورودی شهر قرار گیرد.

وی افزود: البته اگر طبق برنامه و هماهنگی‌های صورت گرفته به توافق برسیم یک پایانه در شمال غرب و پایانه دیگر در جنوب غرب آیت‌الله سعیدی و آزادگان می‌سازیم.

به گفته حاجی‌بیگی بنا نداریم پایانه‌ها را به این وسعت بسازیم قرار است ۴ پارک سوار و ۴ پایانه غیرمتمرکز احداث کنیم.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری تهران اضافه کرد: شهرداری پیشنهاد داده که راه‌آهن را به شهر آفتاب منتقل کنیم تا رینگ ریلی داخلی و خارجی شهری برقرار شود که در صورتی که این عمل انجام شود پایانه‌های غرب و جنوب هم به این منطقه منتقل و بار ترافیکی در داخل شهر به شدت کاسته می‌شود.

وی تاکید کرد این اقدامات در راستای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا در کلان شهر تهران است.

حاجی بیگی اضافه کرد: شهر افتاب ،مجموعه فرودگاه امام خمینی و متروی شهر و  راه اهن بین شهری در کریدور ورودی انجام شود ؛بسیاری از مشکلات حمل و نقلی برطرف می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن