اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح کرد؛ گاردریل‌ها و دیوار‌های صوتی به سرقت می‌روند

هاشمی درباره تعمیر و جایگزینی گاردریل‌ها و دیوار‌های صوتی در بزرگراه‌های تهران توضیحاتی داد.

سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: مکاتباتی را هم شهردار تهران با وزیر بهداشت و هم بنده با فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران داشتیم تا کارکنان و رانندگان حمل و نقل عمومی در دریافت واکسن کرونا در اولویت قرار گیرند، چون ما در حوزه تاکسیرانی همکاران زیادی را از دست دادیم و در این حوزه بالغ بر ۱۷۰ تا ۱۸۰ نفر فوتی بر اثر کرونا داشتیم.

وی تصریح کرد: در حوزه اتوبوسرانی هم تعداد محدودی از همکاران ما جان خود را از دست دادند، این به دلیل ارتباط مستقیمی است که بین رانندگان ما و مردم وجود دارد، این کار دو حسن دارد یکی جلوگیری از از دست دادن جان همکارانمان و دوم جلوگیری از شیوع بیماری کرونا توسط رانندگانمان در بین مردم جامعه خواهد بود.

وی گفت:با همین دلایل فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران پذیرفت که رانندگان ما جزء مشاغل پر خطر قرار دارند و در تلاش هستند که با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد امکانات بیشتری را در اختیار رانندگان حمل و نقل عمومی و راهبر‌های مترو قرار دهند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت:ما دو اقدام را شروع کردیم، بحث اول نوسازی حوزه بزرگراهی است که به منظور کاهش تصادفات است. به همین منظور در بسیاری از مکان‌ها در حال تعویض گاردریل‌ها هستیم و به جای آن‌ها نیوجرسی می‌گذاریم، چون سرقت می‌شوند و به علت قدیمی بودن در بعضی از مکان‌ها مشکل ساز شده‌اند و ایمنی کافی را در بین دو مسیر شمال و جنوب ندارند.

وی ادامه داد: در بزرگراه‌های مناطق جنوبی مثل بزرگراه آزادگان، منطقه ۱۸ این کار را شروع کردیم و نیوجرسی‌ها را جایگزین گاردریل‌ها می‌کنیم و قرارداد محکمی هم منعقد کردیم.

هاشمی بیان کرد: بحث دوم مربوط به دیوار‌های صوتی است و به جهت اینکه مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده و در سال‌های اخیر متاسفانه قراردادی را در این باره نداشتیم، خیلی از نقاط این دیوار‌ها مورد سرقت قرار گرفتند یا منظره و نمای شهری را دچار آسیب کردند که اقداماتی را در این خصوص شروع کردیم و امیدواریم تا پایان اسفند و فروردین ماه خود را نشان دهد و بزرگراه‌هایی مثل شهید صدر، چمران و حکیم در دستور کار ما هستند و امیدواریم این کار در همه اتوبان‌ها انجام شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن