اجتماعی و فرهنگی

نظر نهاوندیان در خصوص راهپیمایی اربعین حسینی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین راه پیمائی زائران اربعین حسینی ، بی گمان بزرگترین راه پیمائی حق طلبانه و صلح آمیز در جامعه امروز جهانی است.


میلیون‌ها زن و مرد از کشورهای گوناگون، با گام‌های صبور و استوار خود می آیند تا دلبندیشان به یک عشق و حماسه بزرگ الهی و پایبندیشان به یک مکتب انسانی را امضاء کنند. می آیند تا بگویند قیام حسین بن علی (ع) در مبارزه با سوء استفاده از دین برای تثبیت حکومت ظلم و فساد هنوز زنده است و روش روشنگر و مردم گرای او هنوز دلها را تسخیر می کند و شیوه حرکت او که تا دشمن دست به سلاح تجاوز و کشتار نبرده است، راه مسالمت می پوید ، هنوز بهترین گواه حقّانیّت و مظلومیّت است.

احیای گسترده و مردمی این سنّت دیرپای پیاده روی فروتنانه زیارت، برای نشان دادن اسلام حلم و بردباری و دعوت، در تمایز و تباین درخشانی است با توطئه سیاه کسانی که در این سالها، قساوت و سربریدن و انفجار را برای تبلیغ و تحکیم فرقه اسلام نمای خود برگزیدند.

به راستی چه رمزی است در این بانگ خوش آهنگ " یا حسین " ، که این همه لبّیک عشق و ارادت می یابد و صدها زبان را هماهنگ می کند.


و چه می شد اگر این همه سرمایه پویائی و اشتیاق ، در یک هم افزائی هوشمند، الگوئی می ساخت برای زیستنی در صلح و عدالت؛ که همه جهانیان را به گلدسته های توحید فرا بخواند.
در پایان روز و پایان راه هم، این پرچم سپید و گلگون حسینی است که بر پرچم سیاه سیاهدلان تکفیری و زرسالاران آلوده نفتی پیروز خواهد شد و نهضت دعوت و نصیحت حسینی را به سرانجام بیداری و دادگستری خواهد رساند. همو که در زیارت اربعینش در بازگوئی هدفش می خوانیم : " جان خود را بخشید تا مردمان را از نادانی و سرگشتگی گمراهی برهاند ." (لیستنقذ عبادک من الجهاله و حیره الضلاله )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن