اجتماعی و فرهنگی

رویت دوباره زنان معتاد متجاهر در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین   سید حسین هاشمی در بازدید از  بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره موضوع آسیب‌های اجتماعی و برخورد با معتادان اظهار کرد: ما برای برخورد با معتادان و درمان آنها در ابتدای دولت یازدهم برای ۴۰۰ نفر در شفق محل نگهداری داشتیم، که البته به لحاظ غیربهداشتی بودن تعطیل شد اما توانستیم برای ۸۵۰۰ نفر امکانات نگهداری و درمان فراهم آوریم.

وی ادامه داد: خوشبختانه از ابتدای برخورد با معتادان متجاهر و نگهداری از معتادان  فضای شهر نسبت به گذشته بهبود پیدا کرد اما همچنان رضایت‌بخش نیست و به طور جد نیز با آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد مقابله خواهیم کرد.

استاندار تهران از تشکیل قرارگاه هماهنگی آسیب‌های اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه در این قرارگاه که با هماهنگی استانداری تهران شکل گرفته و مسئولان دستگاه‌های مختلف در آن فعالیت دارند برنامه‌های اجرایی بسیار مناسبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد انجام گرفته و تعامل بسیار خوبی میان دستگاه‌ها برقرار است. 

هاشمی با بیان این که با محدودیت منابع مواجه هستیم، گفت: مسیر درستی را پیش می‌رویم اما منابع ما محدود است چرا که منابع دریافتی برای معتادان متجاهر ۵ میلیارد تومان توسط ستاد و ۵ میلیارد تومان نیز توسط شهرداری و سایر نهادها تامین می‌شود، اما تا مبلغ درخواستی ۵۰ درصد کسری داریم. 

وی درباره زنان معتاد متجاهر نیز عنوان کرد: جا نمایی برای ۴۰۰ نفر از زنان معتادان متجاهر را در نظر گرفته‌ایم که به زودی به این محل انتقال پیدا می‌کنند و کارهای نهایی آن در حال آماده شدن است.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: تا ۳ ماه قبل هیچ گونه زن معتاد متجاهری در تهران نداشتیم، اما متاسفانه اخیراً تعدادی  از زنان معتاد متجاهر در سطح تهران دیده شده که برخورد و درمان با آنان را مد نظر داریم. 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن