اجتماعی و فرهنگی

سهم موتورسواران در حوادث رانندگی چقدر است؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سردار سید تیمور حسینی در حاشیه مراسم تجلیل از موتورسواران نمونه گفت: بنابر آمار در ۵ ماهه نخست سال جاری ۳۱ تن در تصادفات نسبت به مشابه سال گذشته کمتر کشته شدند که این نشان از کاهش ۳۳ درصدی تلفات است.

وی افزود: موتور سواران بخش قابل توجهی از تلفات ناشی از تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند، بر همین اساس ۳۳ درصد تلفات ۵ ماهه نخست سال در شهر تهران مربوط به موتورسواران است.

سردار حسینی بیان کرد: ۴تخلف موتور سواران از خطوط قرمز پلیس است و در صورتی که راکبی مرتکب یکی  از تخلف‌های عبور از چراغ قرمز؛ عبور از محل ممنوعه و عبور از معابر پیاده شوند و یا از کلاه ایمنی استفاده نکنند اعمال قانون می شوند بیشترین گلایه مردم نسبت به تخلفات موتور سواران است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ‌بیان کرد: هدف از مراسم تجلیل از موتور سواران نمونه نشان دادن موتورسوارانی است که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند.

سردار حسینی افزود:‌ هر موتورسیکلتی که شماره گذاری می‌شود توانسته است تأییده استاندارد را دریافت کند. رسیدن به یک موتورسوار نمونه کاری آسان و راحت است و فقط کافی است به بایدها و نبایدها توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پایان گفت: پلاک برخی از وسایل نقلیه سوخته و شماره پلاک ناخوانا است که این موضوع اتفاقی نبوده و از روی عمد نسبت به ناخوانا کردن پلاک خودرو اقدام می‌کنند که برابر قانون در صورت مشاهده، وسیله نقلیه توسط همکاران به پارکینگ منتقل و مالک اصلی وسیله نقلیه جریمه می شود،  پس از پرداخت خلافی با شرط ضمانت و تعهد خودرو به مالک تحویل داده می‌شود و راننده مکلف است به جهت تعویض پلاک به یکی از مراکز شماره‌گذاری مراجعه کند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن