شورای شهر

گلایه دبیر از عدم ارائه گزارش مالی شش ماهه شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت‌الله حافظی در نطق پیش از دستور سیصد و دومین جلسه شورای شهر تهران گفت: درآمدهای شهر متعلق به مردم است و برای حفظ منافع آنها قانونگذار تعیین کرده که شورای شهر، نحوه هزینه‌کرد اموال عمومی را که توسط شهرداری انجام شده انتشار عمومی دهد.

وی افزود: بنابراین نظارت بر فرایند مالی از مهم‌تری کارکردهای شورای است.

رئیس کمیته محیط زیست و سلامت شورای شهر تصریح کرد: همان گونه که شورای شهر وظیفه نظارت بر هزینه‌کرد اموال را دارد تنها نهاد حسابرسی و انتشار آن است و از حقوق اولیه مردم بر شورا این است که انتشار گزارش حسابرسی مالی را داشته باشند.

حافظی گفت: به مردم باید اطمینان بدهیم هزینه‌هایی که از جیب‌تان  جهت اداره شهر پرداخت می‌شود و انتشار نحوه هزینه‌های آنها باید اعلام شود چرا که باعث پایداری منابع و اطمینان مردم می‌شود.

وی گفت: به عنوان حق شورای شهر نسبت به انتشار عمومی گزارش حسابرسی شده است و باید برای توضیح آن به مردم اقدام کنند چرا که پایبندی به آن باعث شفافیت و اعتماد به مردم می‌شود.

همچنین علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شهر گفت: شهرداری گزارش شش ماهه مالی را قرار بود ارائه دهد که هنوز نفرستاده و اکنون که ماه هشتم هستیم و باید بودجه تقدیم اعضا شود، باید گزارش مالی در حوزه مناطق نقدی و غیر نقدی اعلام شود.

وی افزود: تبصره‌های بودجه نیز ۶ ماه یک بار باید به اعضای شورا داده شود که متأسفانه هنوز شهرداری به کمیسیون برنامه و بودجه آن را نداده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن