اجتماعی و فرهنگی

جزئیات مرگ کارگری در عمق ۴۰ متری چاه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از پایگاه خبری ۱۲۵، با تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع‌رسانی این حادثه، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۳ به همراه گروه امداد و نجات ۹ با هماهنگی ستاد فرماندهی در ساعت ۱۱:۳۵ دیروز به خیابان پانزده خرداد، کوچه امامزاده یحیی رهسپار شدند.

 

واحد کیانی مدیر منطقه ۵ عملیات که به همراه نیروهای عملیاتی در محل حادثه حضور داشت، در این خصوص گفت: در قسمت حیاط یک شرکت تجاری، کارگران مشغول لایروبی یک حلقه چاه بودند که ناگهان یکی از کارگران بی هوش شده و در عمق ۴۰ متری چاه گرفتار شده بود.

وی افزود: آتش‌نشانان بی‌درنگ پس از ایمن‌سازی محل حادثه و برپایی کارگاه در دهانه چاه، با استفاده از تجهیزات ویژه نجات عملیات رهاسازی کارگر مقنی را آغاز کردند و در مدت زمان کوتاهی خود را به عمق چاه رساندند و کارگر مقنی که کاملاً بی هوش بود را از چاه خارج کرده و وی را تحویل امدادگران اورژانس دادند.

این مدیر منطقه با اشاره به اینکه علت بروز این حادثه در دست بررسی است، تصریح کرد: متأسفانه پس از انجام معاینات اولیه از سوی عوامل اورژانس مشخص شد کارگر مقنی در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده است و نیروهای عملیاتی پس از ارائه تذکرات ایمنی به کارگران، محل حادثه را تحویل عوامل انتظامی دادند و مأموریت خود را به پایان رساندند.

کارشناسان سازمان آتش‌نشانی تهران همواره به شهروندان توصیه می‌کنند برای حفر چاه حتماً از کارگران مقنی با تجربه استفاده کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن