اجتماعی و فرهنگی

اعلام زمان اتمام سرشماری اینترنتی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین   امیدعلی پارسا رئیس مرکز آمار، شمار خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی را سه میلیون و۶۷۰ هزار خانوار دانست و گفت:تاکنون استان های سمنان، بوشهر، خراسان جنوبی، یزد، هرمزگان، کردستان و لرستان بیشترین مشارکت را در سرشماری اینترنتی داشته اند.

رئیس مرکز آمار ایران همچنین گفت: پنجمین مرحله قرعه کشی برای جایزه ۱۰ میلیون ریالی فردا (پنجشنبه) برگزار می شود و ۱۰۰ نفر از خانوارهای دیگر انتخاب خواهند شد که از طریق پیامک ۳۰۰۰۰۰ به آنها اطلاع رسانی می شود.

وی یادآور شد: امروز عاشورا نیز وبگاه سرشماری مرکز آمار ایران باز است و شهروندان می توانند در آن ثبت نام کنند.

پارسا یادآورشد: هدف گذاری انجام شده برای ثبت نام اینترنتی خانوارهای ایرانی در این مرحله، هشت میلیون و ٨٨١ خانوار و سهم هر استان نیز تعیین شده است.

برپایه این گزارش،‌سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا ۲۴ مهرماه جاری در کشور ادامه دارد. براساس برنامه ریزی مرکز آمار، از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان ماه هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با تبلت انجام می شود.

مرکز آمار اعلام کرده است خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آن را ارائه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.

به گفته مسئولان مرکز آمار ایران، یک هزار تن از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند با قرعه کشی از جایزه ۱۰ میلیون ریالی برخوردار می شوند.

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.

براساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه سال جاری و نتایج تفصیلی آن مردادماه ۱۳۹۶ منتشر می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن