اجتماعی و فرهنگی

اعمال محدودیت‌های تردد برای کامیون‌های غذایی در پایتخت تا اواسط مهر

به گزارش شورا‌آنلاین، سردار محمدرضا مهماندار در حاشیه حضور در مدرسه پسرانه شاهد فیروزکوهی در منطقه ۱۱ تهران پس از نواختن زنگ مهر گفت: دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند و این دانش‌آموزان هستند که رفتارشان فرهنگ و هویت آینده کشور را می‌سازد. آنچه که من در میان دانش‌آموزان می‌بینم این است که خوشبختانه دانش‌آموزان افراد قانون‌مداری بوده و اگر چیزی را برخلاف مقررات ببینند ضمن رعایت احترام به والدین خود و بزرگترها، تذکر می‌دهند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس راهور به دنبال گسترش روابط خود با دانش‌آموزان و فرهنگ‌سازی از این طریق است، تصریح کرد: بیشترین تعداد همیاران پلیس در شهر تهران است و این برای ما ارزشمند است که بتوانیم با دانش‌آموزان در ارتباط باشیم.

مهماندار همچنین با تشکر از مسوولان شهرداری و آموزش‌و پرورش گفت: همکاری میان شهرداری و آموزش و پرورش نقش مهمی در ارتقای مهارت‌ها و آموزش‌های دانش‌آموزان دارد و ما خوشحالیم که از این ظرفیت در حوزه‌های مختلف استفاده شده است.

وی با اشاره به وضعیت ترافیکی پایتخت افزود: از مدت‌ها قبل برای مدیریت و کاهش ترافیک اول مهرماه در سطح شهر تهران برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادیم و خوشبختانه دستگاه‌های مختلفی از شهرداری و دیگر نهادها با پلیس در این زمینه همکاری داشته‌اند. در ابتدای مهرماه همانطور که پیش‌بینی کرده بودیم، حدود ۳۰ درصد افزایش حجم ترافیک داشتیم که البته این موضوع با آماده‌باش کامل ماموران راهور کنترل شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران پلیس در اطراف مدارس و مراکز آموزشی به ویژه مدارسی که در هسته مرکزی و معابر اصلی واقع شده‌اند، مستقرند، گفت: خوشبختانه گزارش‌های رسیده ما حاکی از آن است که وضعیت ترافیکی در اطراف این مدارس نیز مطلوب و تحت کنترل پلیس بود.

مهماندار همچنین با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای ابتدای مهرماه گفت: عملیات عمرانی در معابر اصلی در نیمه نخست مهرماه ممنوع است. همچنین کامیون‌ها و خودروهای بار و خدمات  به ویژه کالاهای سوپرمارکتی نیز حق ندارند که از ساعت ۵:۳۰ تا ۱۰:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه نیمه نخست مهرماه وارد طرح زوج یا فرد شوند و در صورت ورود به دلیل تخلف در محدوده ورود ممنوع، جریمه خواهند شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پایان با تاکید بر اینکه باید قدر دانش‌آموزان و آینده سازان این کشور را بدانیم، خاطرنشان کرد: امروز در مدرسه‌ای هستیم که به نام شهدا مزین شده و این برای من افتخار بزرگی است که همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در میان یادگاران شهدا و خانواده آنان حضور داشته باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن