سیاسی

واکنش وزارت کشور به تبلیغات انتخاباتی احمدی نژاد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدحسین مقیمی صبح امروز در حاشیه نشست معاونان سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری‌های سراسر کشور در وزارت کشور در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از کناره‌گیری رییس دولت‌های نهم و دهم  گزارشی از تبلیغات زودرس به وزارت کشور رسیده است، گفت:  رییس دولت‌های نهم و دهم  هم آنقدر فعالیت انتخاباتی نداشت بلکه چند سخنرانی داشت،تاکنون هم گزارشی درباره تبلیغات زودرس برای انتخابات ریاست جمهوری به دست ما نرسیده است.

 

وی در ادامه اظهار کرد: البته فعالیت فعالان سیاسی و دعوت آنها از افراد توانمند برای حضور در انتخابات انجام می‌شود که به معنای تبلیغات نیست. در واقع وظیفه احزاب هم همین است، اما در حوزه انتخابات شورای شهر و روستا به دلیل گستره زیاد آن مواردی از تبلیغات مخصوصاً در روستاها وجود داشته که بخشداران و فرمانداران تذکرات لازم را داده‌اند.

مقیمی در پایان درباره فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در آستانه انتخابات نیز اظهار کرد: همچون انتخابات گذشته نظم، آرامش و نشاط خوبی در عرصه سیاسی برقرار و احزاب در چارچوب قانون فعالیت خود را دارند. تشکیل خانه احزاب هم قدم بسیار بزرگی برای برقراری آرامش سیاسی بود. اکنون احزاب مسائل خود را در خانه احزاب پیگیری می‌کنند و ما هم به خانه احزاب کمک می‌کنیم تا احزاب بتوانند در مسائل اجرایی نظارت داشته و آن را نقد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا