اجتماعی و فرهنگی

برخی تجهیزات بازی دریاچه چیتگر غیراستاندارد است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  با بیان اینکه شهروندان باید از تجهیزات بازی دارای برچسب استاندارد استفاده کنند، اظهارکرد: بهره‌برداران این تجهیزات تاکنون برای گرفتن مجوز اقدام نکرده اند، لذا تا زمان اخذ مجوز استاندارد توسط بهره‌برداران، استفاده از این تجهیزات غیرقانونی و خطرآفرین است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون، ۳۱۵ مجوز تجهیزات شهربازی در استان صادر شده و ۱۰۳۳ مورد بازرسی از شهربازی‌ها، ۱۰۹ مورد بازرسی از تجهیزات زمین بازی در این مدت معین انجام شده ‌است.

مدیرکل استاندارد استان تهران همچنین از شروع طرح بازرسی ویژه آبلیموها در بازار خبر داد و گفت: تاکنون در این طرح، ۹ برند آبلیموی دارای پروانه استاندارد که بسته‌بندی‌های بالای دو لیتر را در بازار عرضه کردند، شناسایی و توقیف شدند.

بیات با اشاره به نام برندهای متخلف در این زمینه، تصریح کرد: در بازرسی‌های انجام شده در بازار، آبلیموهای بالای دو لیتر با نام‌های تجارتی همنوش، رازقی، برجیس، می‌گلی، مجید، حکیم، بهینه‌نوش، عدالت و رازک شناسایی شدند که به دلیل نقض ممنوعیت عرضه در بازار برای مصارف عموم طبق قوانین و مقررات استاندارد، توقیف شدند.

وی با تاکید بر اینکه این طرح نظارتی همچنان ادامه دارد، اظهارکرد: بر اساس استاندارد ملی، بسته‌بندی آبلیموی ترش در ظروف پلی اتیلن ترفتالات تا حجم چهار لیتر برای مصارف عمده مانند پادگان‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و … مشروط به ارایه قرارداد اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع ولی عرضه آن‌ها در بازار برای مصارف خانوار ممنوع است.

به گفته بیات، این در حالی است که آبلیموهای نامبرده بالای دو لیتر، در بازار و برای مصرف خانوار عرضه شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن