شورای شهر

درختانی که بی رحمانه خشکانده شدند/باز شدن پای شورا به کارخانه سایپا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد حقانی در این باره گفت: قطع حدود۱۰۰  اصله درخت در مجموعه شرکت سایپا(محوطه ساختمان) چندی پیش به شهرداری منطقه گزارش شد که بررسی گزارش از همان زمان در دستور کار قرار گرفت و اخطاریه های لازم به این شرکت داده شد.

وی اضافه کرد: همچنین به موازات بررسی موضوع، به طور ویژه در کمیته ای که در سازمان بوستان ها تشکیل شده دو کارشناس نیز از کمیته محیط زیست برای بررسی موضوع انتخاب شدند.

حقانی با بیان اینکه بررسی‌ها  نشان داد که درختان قطع شده، خشک شده بود اما مکاتبات و مراحل قانونی برای اخذ مجوز قطع درخت از شهرداری طی نشده بود ، گفت: البته مسئله مهم این است که چرا این درختها خشک شدند که سناریوهای مختلف وجود دارد که آیا این خشک شدن به علت عدم آبیاری، عدم نگهداری درست و… اتفاق افتاده بود یا خیر، که کارشناسان شورای شهر برای پاسخگوی به سوال چرایی خشک شدن ماموریت دارند.

حقانی با بیان اینکه شهرداری منطقه و سازمان پارک‌ها نیز  باید  علت خشک شدن درختها را بیابند ،گفت: البته با رسانه ای شدن موضوع شرکت سایپا نسبت به آبیاری مابقی درختان اهتمام بیشتری دارد که از برکات رسانه ای شدن موضوعات مربوط به درختان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن