اجتماعی و فرهنگی

برنامه‌ وزارت بهداشت برای اربعین حسینی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  دکتر محمد آقاجانی در جمع خبرنگاران در بازدید از مراکز درمانی ایلام، اظهار کرد: در آستانه اربعین در حوزه بهداشت و درمان تمهیدات ویژه‌ای در مناطق مرزی بویژه مرز مهران اندیشیده شده که مهم‌ترین آنها احداث بیمارستان صحرائی و درمانگاه‌های تخصصی است که در ۱۵ روز توسط ۱۲۰۰ نیروی پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و کارشناسان با تجهیزات کامل به زائرین ارائه خدمت خواهند داد.

 معاون درمان وزارت بهداشت افزود: ۶۰ پزشک متخصص از سراسر کشور به مرز مهران اعزام خواهند شد که کادر درمان استان ایلام را یاری کنند  و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه هلی‌کوپتر در مسیر تردد زوار مستقر خواهند شد.

 آقاجانی با تاکید بر اینکه کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها و همچنین کارشناسان بهداشت بر سلامت موادغذایی نظارت خواهند کرد، افزود: پروژه‌های متعددی به واسطه‌ طرح تحول نظام سلامت در حال انجام است و تا دهه‌ فجر امسال تغییر کاربری بیمارستان طالقانی به بیمارستان تک جنسیتی زنان و زایمان به پایان خواهد رسید.

 وی تصریح کرد: تا قبل از طرح تحول نظام سلامت تنها یک دستگاه سی‌تی‌اسکن در استان فعال بود که در یک سال گذشته سه دستگاه سی‌تی‌اسکن و یک دستگاه ام‌.آر.ای ‌به استان ایلام وارد شد.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در مورد وضعیت بیمارستان ۳۷۴ تخت‌خوابی دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان‌های فعال استان ایلام گفت: بیمارستان ۳۷۴ تخت‌خوابی ایلام مهم‌ترین پروژه بهداشتی درمانی استان است که براساس بازدیدی که از آن به عمل آمد، نزدیک به ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. مشکل عمده‌ آن نیز کمبود اعتبار است که به واسطه‌ مشکل دولت در حوزه اقتصاد رخ داده است و امیدواریم با ایجاد تحولات در عرصه اقتصادی بتوانیم منابع کافی را برای پروژه‌ مذکور تامین کنیم.

 آقاجانی ادامه داد: بر اساس زمان‌بندی انجام گرفته تا پایان سال ۹۶ این بیمارستان با تجهیزات کامل و ۳۷۴ تخت‌خوابی نیازهای استان را با وجود بیمارستان‌های فرسوده کنونی مرتفع خواهد کرد.

 وی اضافه کرد: استان ایلام از حیث فضای درمانی نیازمند توسعه زیرساخت‌های درمانی است که تا حدودی در دهه‌ فجر امسال با افتتاح بیمارستان تخصصی زنان، پلی‌کلینیک تخصصی و فوق تخصصی، بخش ICU و CCU، راه‌اندازی مرکز عکسبرداری با تجهیزات متعدد و اتاق عمل زیرساخت‌های درمانی به وضعیت مطلوبی برسد.

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن