اجتماعی و فرهنگی

تداوم سرشماری اینترنتی نفوس تا ۲۴ مهر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سومین جلسه ستاد هماهنگی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران با حضور سید حسین هاشمی استاندار تهران، نعمت‌الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران و دیگر اعضا برگزار شد.

در این جلسه نعمت‌الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهارداشت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۵ شهرستان استان تهران مورد بررسی قرار می‌گیرند و در حال حاضر سرشماری به صورت اینترنتی از طریق سامانه اعلام شده آغاز شده است.

وی درباره جذب نیرو برای آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن از ۲۴ مهر به صورت حضوری اظهارداشت: از این تاریخ تا ۲۵ آبان سرشماری نفوس و مسکن به صورت حضوری انجام می‌شود که به ۴۵۰۰ مامور سرشماری نیاز است و تاکنون ۱۶ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

نعمت‌الله ترکی بیان داشت: در ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن همکاری خوبی از سوی دستگاه‌های مختلف صورت گرفته است و در تبلیغات این اقدام، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، صدا و سیما، سایت‌ها و تبلیغات شهری بسیار موثر است.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه در تهران از فضای اینترنت استفاده بیشتری می‌شود انتظار می‌رود درصد بیشتری از مردم به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن مشارکت و ثبت‌نام کنند.

ترکی افزود: پیش‌بینی ما این است که بیش از ۵۰ درصد از خانوارهای تهرانی به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت نام کنند که روند تکمیل اطلاعات آنها در سامانه کمتر از ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

وی درباره مشکلات سیستمی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن نیز اظهارداشت: در حال حاضر این مشکل رفع شده است و انتظار می‌رود در سامانه دیگر با مشکلات قطعی و کندی سیستم مواجه نشویم.

وی افزود: براساس آمار اتخاذ شده در مجموع کشور، استفاده از ظرفیت‌ سامانه اینترنتی برای سرشماری خوب بوده است.

در ادامه این جلسه سید حسین هاشمی استاندار تهران نیز اظهارداشت: باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تبلیغ سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ استفاده کرد و در این رابطه دستگاه‌های ذیربط باید اقدام کنند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن