شورای شهر

متن طرح انتخاب شهرداران توسط شوراهای حل اختلاف حذف شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی و با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: دنیای اسلام، اتحاد لازم را ندارد و همین امر باعث شده که برخی از گروهک‌ها دست‌ساخته اسرائیل، آمریکا بزرگترین جنایات را بر مسلمین وارد کنند.

 

وی تصریح کرد: انشاءالله کشور بحرین و یمن هم به آزادی کامل خود دست پیدا کنند و از شر دشمنان رها شوند.

 

چمران در ادامه باا شاره به حذف طرح انتخاب شهرداران توسط شورای حل اختلاف گفت: پس از پیگیری‌ها متن قانونی این طرح در کمیسیون شوراها حذف شد.

 

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: کلیات این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تصویب رسیده است که ان‌شاءالله در نشست‌های بعدی توضیحات آن را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم طرحی را به تصویب برسانند که به نفع شوراها باشد.

 

چمران ادامه داد: شوراها در سال‌های اخیر نشان داده‌اند که مردم‌سالاری دینی را در محلات و منطقه‌ها به اجرا گذاشته‌اند به طوری که با اقدامات این نهاد و با همکاری شهرداران و دهیاران، چهره شهرها و روستاها نسبت به گذشته تغییر پیدا کرده است.

 

وی در ادامه به مذاکرات ۵+۱ و مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امید داریم که دولت یازدهم در پای میز مذاکرات از اصول قرمز عبور نکنند و یک قدم از خواسته‌های ملت عقب‌نشینی نکنند که دشمنان بنا دارند با ترفندهای مختلف از پیشرفت ما جلوگیری کنند.

 

چمران با بیان اینکه ما به دنبال انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز هستیم، گفت: این موضوع را ما ثابت کرده‌ایم چرا که در ۸ سال دفاع مقدس، سایر کشورها از بمب‌های اتمی استفاده کردند اما کشور ما هیچ‌گاه به سمت این موارد گام برنداشت.

 

رئیس شورای عالی استان‌ها بیان داشت: ما استفاده از بمب هسته‌ای را براساس اعتقاد اسلامی و مکتبی خود صحیح نمی‌دانیم و قطعاً در استفاده انرژی هسته‌ای به شکل صحیح آن پافشاری خواهیم کرد و این خواسته تمامی نمایندگان مردم چه در شورا و چه در مجلس شورای اسلامی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن