مدیریت شهری

استفاده از نیوجرسی قانونی است؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی گفت: شهرداری تهران بنا به دلایل مختلفی اعم از پرداخت نکردن عوارض و یا خلافی و همچنین تخلف در ساخت و ساز، اقدام به قرار دادن نیوجرسی در مقابل یک واحد تجاری می کند.

وی افزود: به طور کلی هر واحد تجاری که چهارچوب و ضوابط شهری را رعایت نکند مشمول برخورد شهرداری خواهد شد و یکی از انواع برخورد با ساختمان های متخلف نیز قرار دادن نیوجرسی در محل ورودی ساختمان ها است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به خطرات نیوجرسی ها و جا به جایی آنها توسط شهروندان اظهارکرد: در بسیاری از مواقع دیده شده زمانی که یک نیوجرسی در محل ورودی یک واحد تجاری قرار می گیرد، صاحبان ساختمان ها اقدام به جا به جایی این نیوجرسی ها کرده و حتی برای رد شدن از آنها، افراد اقدام به بالا رفتن از نیوجرسی ها می کنند.

قناعتی تاکید کرد: در صورتی که کوچکترین اتفاقی برای شهروندان در حال تردد در این ساختمان و یا حتی اطراف آن بیافتد، صاحب ساختمان به عنوان مقصر شناخته می شود و در موارد بسیاری نیز دیده شده که شهروندان برای عبور از این نیوجرسی ها دچار آسیب دیدگی شده اند.

وی در خصوص جرائم در نظر گرفته شده برای مالکان ساختمان های متخلف خاطرنشان کرد: در مرحله نخست و پس از مشخص شدن تخلف، در مقابل بنا نیوجرسی قرار می گیرد اما بعد از گذشت مدتی که مورد تخلف رفع نشود، شهرداری از طریق مراجع قضایی با موضوع برخورد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن