شورای شهر

آخرین وضعیت کرایه ها در آستانه سال جدید تحصیلی/حمل و نقل عمومی رایگان برای دانش آموزان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی درباره تمهیدات صورت گرفته برای آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: در آستانه آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵ هستیم و به تمام دانش‌آموزان،‌ دانشجویان، معلمان و اساتید سال تحصیلی جدید را تبریک عرض می‌کنیم.

وی بیان داشت: برای اولین روز آغاز سال تحصیلی خدماتی به دانش‌آموزان و دانشجویان از سوی شهرداری تهران ارائه می‌شود.

قناعتی گفت: در حوزه حمل و نقل ۱۸ هزار خودروی سرویس مدارس در شهر تهران ساماندهی شدند و برای رانندگان این خودروهای سرویس آموزش‌های یک هفته‌ای برگزار شده است و در حوزه‌های مختلف از جمله تست سلامت استعلام‌های آنها اخذ شده است. 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: ۱۸ هزار خودوری سرویس مدارس با توجه به نصب دوربین‌های زوج و فرد در سطح شهر تهران برچسب‌ تردد را دریافت کردند.

قناعتی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که ۳۰ هزار خودروی مدارس در سطح شهر تهران تردد داشته باشند که از این تعداد ۱۲ هزار سرویس تحت پوشش تاکسیرانی نیست و از این افراد درخواست می‌شود در مدت باقیمانده به تاکسیرانی مراجعه کنند و ضمن دریافت آموزش‌های لازم برچسب ورود به زوج و فرد را دریافت و از دیگر خدمات تاکسیرانی بهره‌مند شوند.

وی گفت: به مناسبت آغاز سال تحصیلی واگن‌های جدید مترو بزودی به ناوگان ریلی شهر تهران اضافه می‌شود تا سرفاصله ورود قطار به ایستگاه‌های مترو به حداقل برسد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: اتوبوس‌های برقی و دیزلی نیز به ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران اضافه می‌شود.

وی درباره مرمت و بازسازی مدارس شهر تهران نیز اظهار داشت: ۳۰ میلیارد تومان برای مرمت،‌تجهیز و بازسازی مدارس شهر تهران اختصاص یافته است که پیش‌بینی می‌شود این عدد نیز افزایش یابد.

قناعتی گفت: شهرداری تهران در آغاز سال تحصیلی جدید با آموزش و پرورش همکاری و مشارکت لازم را داشته است تا دانش‌آموزان بتوانند سال تحصیلی خوبی را پیش رو داشته باشند.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا کرایه‌های حمل و نقل عمومی با آغاز سال تحصیلی افزایش می‌یابد گفت: قطعا هیچگونه افزایش کرایه‌ای در سال جاری نخواهیم داشت و هرگونه افزایش قیمت بدون مصوبه شورای شهر تهران غیرقانونی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن