شورای شهر

حتی رئیس شورا امضای تکی برای واریز و برداشت از حساب ندارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در خصوص اظهارات عبدالحسین مختاباد در جلسه علنی شورای شهر در روز ۶ آبان ۹۳ که از واریز میلیاردی به حساب شخصی یکی از اعضای شورای شهر خبر داده بود، گفت: تا قبل از این دوره، برداشت های مالی با سه امضا بود و این در حالی بود که شورای شهر خزانه دار هم داشت. البته با بروز این اتفاقات موضوع انتخاب دوباره خزانه دار را حتما پیگیری کرده و به نتیجه می رسانم چرا که قانونی است و باید در یک سال گذشته هم خزانه دار می داشتیم.

وی در توضیح بیشتر درخصوص نحوه واریز پول به حساب ستاد ساماندهی سمن ها اظهارکرد: معاون امور مالی، خزانه دار و رئیس شورا با حکم شورا مبالغ را در اختیار ستاد قرار می دهند و در ستاد هم برای اختصاص بودجه تصمیم می گیرند. به طوری که در ستاد هم رئیس ستاد به همراه یک نفر دیگر با مشخص شدن رقم بودجه و اینکه قرار است در کجا هزینه شود، بودجه را هزینه می کنند.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص اینکه برخی از اعضا معتقدند برخی مصارف بودجه در شورا شفافیت مالی ندارد، پاسخ داد: این یک ادعاست چرا که تنها حسابرس رسمی است که به شفافیت مالی رسیدگی می کند و کمیسیون برنامه و بودجه هم علاوه بر تهیه گزارش عملکرد بودجه در شهرداری ،گزارش عملکرد بودجه شورا را هم ارائه خواهد داد.

چمران با بیان اینکه بودجه شورایاری ها رقم مصوبی است که در اختیار هیچ شورایاری نیست، گفت: هر موقعی که نیاز دارند به میزانی که بودجه تخصیص پیدا کرده و تحقق یافته است به حساب آنها واریز می شود .

چمران افزود: شورا هم دارای بودجه ای است اما در همان روز اول این بودجه را به دست ما نمی دهند بلکه سیستم مالی به صورت قطره چکانی بودجه ها را اختصاص می دهد و حساب و کتاب و حسابرس دارد که با امضای مشترک این بودجه قابل برداشت است و رقم برداشت از بودجه در ستاد تصویب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا