اجتماعی و فرهنگی

برخی انبوه‌سازان در مسکن مهر قانون را دور می‌زنند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین داریوش ورناصری، مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به اینکه ۱۹ سایت مسکن مهر در استان تهران وجود دارد که مشکل فضای آموزشی دارند، اظهار داشت: پرند، پردیس، رباط کریم، اسلامشهر، ملارد، پیشوا، پاکدشت، دماوند، رودهن و فیروزکوه از جمله سایت‌های مسکن مهر هستند که فضای آموزشی کافی ندارند و باید پیش بینی این فضاها انجام شود، در غیر این صورت دچار مشکل می‌شویم.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی و معاونت راهبردی ریاست جمهوری باید برای سایت‌های مسکن مهر فکری عاجل کنند، خاطرنشان کرد: اکنون ۳۳۰ هزار واحد مسکن مهر در استان تهران داریم که افق جمعیتی آنها هر واحد یک دانش‌آموز است که در مجموع ۳۳۰ هزار دانش‌آموز خواهد شد که اگر به کلاس درس تبدیل کنیم نیاز به ۳۸۵ مدرسه دو شیفته داریم.

ورناصری افزود: در حال حاضر ۴۲ فضای آموزشی در مسکن مهر تحویل شده یا در دست ساخت است و بیش از ۳۰۰ پروژه آموزشی در سایت‌های مسکن مهر کمبود داریم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران برآورد فعلی و کنونی برای تکمیل ۳۰۰ پروژه آموزشی در سایت‌های مسکن مهر را بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی به دلایل کمبود فضاهای آموزشی در مسکن مهر اشاره کرد و اظهار داشت: افرادی که در سایت‌های مسکن مهر فعالیت دارند، انبوه ساز هستند و موظفند به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی یک واحد آموزشی احداث کنند و به آموزش و پرورش تحویل دهند که این موضوع مطابق با قانون شوراهاست که اکنون این کار انجام نمی‌شود.

ورناصری به خبرنگار فارس گفت: این افراد قانون را دور می‌زنند و قراردادهای ۱۹۰ واحدی منعقد می‌کنند که به ۲۰۰ واحد نرسد و ملزم به ساخت فضای آموزشی نشوند؛ قانونی باید باشد که بدانند در هر صورت، احداث فضای آموزشی به عهده آنهاست.

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران ادامه داد: دولت خیلی تلاش کرده است و اعتبار عمرانی مدارس خوب دیده شده است اما نیازها بسیار زیاد است و این اعتبارات پاسخگو نیست که خیرین وارد عمل شده‌اند؛ البته در کنار تمام مشکلات استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس نیز وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن