اجتماعی و فرهنگی

همه ایرانیان دارای دفترچه بیمه یکسان خواهند شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر احمد میدری در حاشیه گردهمایی سراسری مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه ۱۸ بیمه‌گر در کشور وجود دارد که خدمات پایه متفاوتی را ارائه می‌دهند به تشریح طرح بیمه سلامت پایه و یکسان برای همه ایرانیان پرداخت و گفت: در این طرح پیشنهاد شده است منابع اصلی در سازمان بیمه سلامت تجمیع شود و خدمات بیمه پایه را این سازمان ارائه دهد.

وی افزود: بر این اساس سایر سازمان‌های بیمه گر، بیمه‌های مازاد را تحت پوشش قرار می‌دهند. در این صورت چندگانگی در بخش بیمه‌ها از بین خواهد رفت.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه گروه‌های کم درآمد از بیمه پایه استفاده خواهند کرد، اظهار کرد: سایر بیمه شدگان از تجمیع بیمه‌ها متضرر نمی‌شوند و به عنوان مثال کسانی که حق بیمه مازاد پرداخت می‌کنند نظیر کارگران سازمان تامین اجتماعی، دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی خود را هم دارند و با آن دفترچه‌ها خدمات مازاد دریافت می‌کنند. قبول کنیم این طرح رضایتمندی این اقشار را نیز به دنبال خواهد داشت.

 

میدری ادامه داد: بعد از اینکه تجمیع بیمه‌ها صورت پذیرد سازمان بیمه سلامت موافقت نامه‌های خود را برای اجرای برنامه‌های تحولی با وزارت بهداشت منعقد خواهد کرد و محوریت وزارت بهداشت حفظ می‌شود.

 

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پس از اجرای این طرح دارندگان دفترچه‌های بیمه پایه از بیمارستان‌های دولتی استفاده خواهند کرد، گفت: سایر بیمه شدگان که حق بیمه مازاد می‌پردازند می‌توانند به بیمارستان‌های خصوصی هم بروند ولی پیش بینی ما در این طرح سوق دادن افراد به سمت کلینیک‌های دولتی است.

 

میدری با بیان اینکه طرح بیمه سلامت پایه و یکسان برای همه ایرانیان در تالار گفتگوی اجتماعی وزارتخانه برای نظرخواهی به اشتراک گذاشته شده است، اظهار کرد: پیش بینی ما این است که تجمیع منابع بیمه‌ای را در بودجه سال ۹۴ انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا