اجتماعی و فرهنگی

شرایط ورود فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به مدارس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمود مهرمحمدی در سومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور با اشاره به شعار دانشگاه فرهنگیان مبنی بر نقش نیروی انسانی در تحول و تعالی آموزش و پرورش گفت: قرار بر این است اولین خروجی های دانشگاه فرهنگیان امسال وارد مدارس شوند و عاملان تحول و تعالی باشند.

 

وی افزود: ۸۰۰۰ دانشجو معلم فارغ التحصیل پسر و ۵۰۰۰ دختر ورودی سال ۹۱ ، معلم مقطع ابتدایی خواهند شد که بالغ بر ۷۰ درصد آنها معدل بالای ۱۷ دارند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد معلمان مقطع متوسطه نیز معدل "الف" دارند، اظهار کرد: از مجموع ۱۳ هزار دانشجو معلم برای مقطع ابتدایی، ۸۰۰۰ نفر درگیر ترم تابستانی هستند، ۳۲۰۰ نفر تیرماه فارغ التحصیل شدند و ۱۲۰۰ نفر هستند که تعدادی از دروسشان باقی می ماند اما وارد مدارس می شوند و تحصیلشان را به اتمام می رسانند.

وی افزود : حدود ۹۰۰۰ نفر معلم متوسطه نیز ترم تابستانی می‌گذرانند و در شرایطی که تحصیلاتشان تمام نشده وارد مدارس می شوند و در نیمسال اول ۹۵-۹۶ دروس باقی مانده خود را می گذرانند و در مجموع می توان گفت حدود ۲۲ تا ۲۳ هزار نفر از فارغ التحصیلان ما وارد مدارس خواهند شد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا عظمتی رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز به وجود ۷۵۰۰ دانشجو و ۲۱۰ عضو هیئت علمی اشاره کرد و گفت: در ۹ مرکز که عمده آنها دانشکده های فنی و مهندسی هستند مشغول تربیت دانشجویان هستیم.
وی به رشد ۳۶ درصدی دانشگاه در تولید مقالات دانشگاه اشاره کرد و به سایر برنامه ها و اقدامات علمی و آموزشی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: از جمله این برنامه ها برگزاری جشنواره خوارزمی است.

عظمتی ادامه داد: دانش آموزان مقطع متوسطه ما اطلاع کافی در خصوص این جشنواره ندارند؛ در حالی که ظرفیتی برای شناسایی و کشف استعدادهاست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا