اجتماعی و فرهنگی

دستگیری عامل بی‌حرمتی به تصویر سردار سلیمانی

فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری عامل بی‌حرمتی به تصویر سردار سلیمانی در کمتر از ۲۴ ساعت توسط پلیس خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه طرح رعد ۳۲ در مقر پیشگیری پایتخت در جمع خبرنگاران به دستگیری فردی که نسبت به تصویر سردار سلیمانی بی‌حرمتی کرده بود پرداخت و اظهار داشت: آن فرد کمتر از ۲۴ ساعت توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

سردار رحیمی تصریح کرد: بعد از انجام مراحل مقدماتی آن فرد تحویل دستگاه قضایی شد که با قرار وثیقه آزاد شد.

فرمانده انتظامی پایتخت به توجیهات فرد دستگیر شده اشاره و بیان داشت: این فرد زیر ۱۸ سال سن داشت و در اعترافاتش گفت مورد تهاجم تبلیغاتی فضای مجازی قرار گرفته و به اشتباه این کار را انجام داده است.

فرمانده انتظامی پایتخت در ادامه به توفیقات مأموران پلیس پیشگیری پایتخت در سی و دومین طرح رعد پرداخت و اظهار داشت: وظیفه همکاران بنده در کلانتری‌ها و پلیس پیشگیری پایتخت پاکسازی حوزه‌ استحفاظی‌ هر کلانتری از لوث وجود سارقان، مجرمان، برهم زنندگان نظم و انضباط عمومی، مزاحمین، قاچاقچیان، مال‌خران و خرده‌فروشان است.

سردار رحیمی اعلام کرد: در راستای اجرای ۳۵۹ حکم قضایی ۶۴۹ نفر از سارقان، مال‌خران، زورگیران و … شناسایی و دستگیر شدند.

وی از شناسایی و متلاشی شدن ۴۳ باند سرقت خبر داد و گفت: ۹۸۰۰ فقره از اموال سرقتی به ارزش بالغ بر ۷ میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی پایتخت از کشف ۱۷۸ دستگا خودرو و موتورسیکلت مسروقه در این طرح خبر داد و گفت: بالغ بر ۱۰۵۳ فقره پرونده در این طرح رسیدگی شد؛ دو قبضه سلاح جنگی و شکاری و ۱۰۴ قبضه سلاح سرد نیز از افراد دستگیرشده به دست آمد.

سردار رحیمی با اعلام این مطلب که از کل ۶۴۹ سارق، مال‌خر و قاچاقچی دستگیر شده در طرح رعد ۳۲، تعداد ۳۳۱ نفر سابقه‌دار بوده و ۳۱۸ نفرشان برای اولین بار دستگیر شده‌اند، افزود: ۷۰ نفر از دستگیرشدگان سارق حرفه‌ای و ۵۷۱ نفر سارقان خرد بوده‌اند.

وی از کشف ۵۴ کیلو موادمخدر در این طرح خبر داد و گفت: ۸۳ هزار قلم انواع کالای قاچاق از ۳۵ قاچاقچی به دست آمد که ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه بالغ بر ۸.۵ میلیارد تومان است، همچنین بالغ بر ۷۴۲۰ حلقه سی‌دی مبتذل و مستهجن نیز کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی پایتخت در خصوص وقوع سرقت مسلحانه در پایتخت اعلام کرد: به لطف خدا در بحث سرقت‌های خشن و مسلحانه مورد قبال ذکر نداریم در برخی پرونده‌ها مال‌باخته‌ها اظهار می‌دارند که سارق یا متهم سلاح در دست داشته که آن را به عنوان سرقت مسلحانه لحاظ می‌کنیم اما در سه سال اخیر سرقت مسلحانه قابل ذکری نداشته‌ایم.

سردار رحیمی از اجرای طرح‌های ویژه پلیس در سه ماهه پایانی سال خبر داد و گفت:‌طرح‌های ویژه‌ای برای پوشش بازار مباحث ترافیکی و کنترل محسوس نامحسوس مراکز خرید از روز گذشته یعنی اول بهمن ماه در تهران اجرایی شده است؛ پوشش ویژه بازار تهران را ۴ پلیس تخصص آگاهی اطلاعات و امنیت، پیشگیری و راهور در دستور کار دارند.

وی در خصوص آخرین آمار سرقت در پایتخت اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۵ تا ۱۶ درصد در وقوع سرقت کاهش داشتیم و بالغ بر ۵ درصد افزایش کشف نسبت به مدت مشابه در سال گذشته.

فرمانده انتظامی پایتخت در خصوص طرح‌های ترافیکی پلیس تهران اعلام کرد: مهمترین مسئله در این زمینه کاهش تلفات است و در این خصوص طرح رانندگی به موتورسیکلت را در دستور کار داشته‌ایم.

وی با تأکید بر این مطلب که پلیس به موتورسواران ارادت دارد و می‌داند موتور وسیله کسب درآمد آنها است به آنها توصیه کرد در چارچوب قانون عمل کنند.

فرمانده انتظامی پایتخت در هشدار دوستانه‌ای به موتورسواران اظهار داشت:‌آنها باید به کمک پلیس بیایند  تا یک انضباط در سیستم ترافیکی ایجاد شود؛ اغلب شهروندان و حتی رانندگان خودروها از رفتار غیر قانونی موتورسواران گله‌مند هستند .

سردار رحیمی در پاسخ به این سوال که پلیس امنیت اقتصادی تا کنون به چند پرونده مهم فساد اقتصادی رسیدگی کرده اظهار داشت: ده‌ها پرونده در پلیس امنیت اقتصادی رسیدگی شده اما فعلا از اطلاع‌رسانی در مورد آنها معذوریم و دستگاه قضایی باید این کار را انجام دهد.

وی در خصوص وضعیت ترافیکی تهران تصریح کرد: در سال‌های اخیر قفل شدن ترافیکی نداشته‌ایم و وضعیت انضباط ترافیکی رو به بهبود بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا