اجتماعی و فرهنگی

در بحث آب نیازمند تغییر اساسی در سیاست‌ها هستیم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این دیدار اظهار کرد: بحث محیط زیست در این دوره با مشکلات فراوانی روبرو است و از زوایای مختلف، کشور در معرض آسیب و تهدیدهای زیست محیطی است و باید در این برهه زمانی تمام برنامه های عمرانی و…. همگام با محیط زیست باشد تا ایران دچار مشکل نشود.

وی افزود: بحث آب در کشور نیازمند تغییر اساسی و جدی در سیاست‌ها است و ما وظیفه استفاده و حفاظت درست از این منابع خدادادی را داریم.

ابتکار همچنین گفت: در بخش آلودگی هوا، در کشور تحول بزرگی رخ داده است و بنزین مشکل دار در حال خارج شدن از چرخه سوخت است و سوخت استاندارد در ۵ شهر تهران، اراک، کرج، تبریز و جدیدا در اصفهان توزیع شده است و تا اخر سال کل کشور را پوشش می دهد.

وی افزود: در یزد بحث آب و حفاظت از منابع آب و جلوگیری از آلودگی آن مهم است و نحوه برنامه ریزی برای این مساله و مشارکت مردم در موضوع آب در استان یزد کلیدی است.

ابتکار از ائمه جمعه و جماعت درخواست نمود با مطرح نمودن موضوع آب و مسائل زیست محیطی بین مردم از طریق مسائل دینی فرهنگ سازی لازم صورت پذیرد و مردم را همگام با دولت در ایجاد و تحول در حفظ محیط زیست همراه نماید.

بعد از سخنان دکتر ابتکار، آیت الله ناصری امام جمعه یزد ضمن خیر مقدم عنوان نمود حفظ طبیعت و نعمت های الهی ضرورت دارد و باید برنامه ریزی در ذخیره سازی آب در روستاها در اولویت قرار گیرد تا مردم کمتر دچار مشکل شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا