سیاسی

ادامه حملات هوایی به مواضع داعش در سوریه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  منابع سوری اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف علیه داعش مواضع "دولت اسلامی" یا همان داعش را در شهر الشدادی در استان حسکه واقع در شمال سوریه هدف قرار دادند. بخش‌های زیادی از این شهر در اختیار داعش است.

بنا به گفته منابع سوری مواضع داعش و النصره در شهر بوکمال و اطراف آن در مرزهای شرقی سوریه و در نزدیکی مرز عراق نیز هدف جنگنده‌های ائتلاف قرار گرفته است.

در همین حال گزارش‌ها از سوریه حاکی است که شبه نظامیان داعش برخی ساختمان‌های مهم خود در شهرهای سوریه را منهدم کرده و از آن‌ها خارج شده‌اند. از جمله این ساختمان‌ها کاخ استانداری در شهر بوکمال و نیز یکی از پایگاه‌های داعش در شر رقه است که پس از انهدام، مسئولان داعش این دو منطقه را ترک کردند.

از سوی دیگر انگلیس رسما اعلام کرد که به حملات هوایی علیه مواضع داعش در عراق خواهد پیوست و دیوید کامرون نخست وزیر این کشور به همین منظور از پارلمان خواسته تا امروز نشستی را برای موافقت با این تصمیم اتخاذ کند که پیش بینی می‌شود پارلمان آن را تایید کند.

در حملات روز پنج شنبه ائتلاف به مواضع داعش ۱۲ پالایشگاه و حلقه‌های متعدد چاه نفت سوریه که در اختیار داعش بود و از منابع مالی مهم این گروه تروریستی محسوب می‌شد هدف قرار گرفت.

گفته می‌شود که ۱۴ تن از تروریست های داعش در سوریه نیز در این حملات کشته شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا