اجتماعی و فرهنگی

زائران ایرانی در سلامت کامل هستند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سعید اوحدی اظهار کرد: ۳ خودروی تروریست‌های تکفیری امروز (سه شنبه) در ۸۰ کیلومتری کربلا و در منطقه ابوتمور توسط نیروهای مردمی و امنیتی عراق شناسایی شد و تروریست‌های تکفیری به دلیل وهشت و ترس ناشی از حضور مردم در یک عملیات انتحاری ۳ خودروی بمب‌گذاری شده را منفجر کردند و این منطقه تا نزدیکی شهر کربلا فاصله‌ای ۸۰ کیلومتری داشت که خوشبختانه به هیچ زائری آسیبی وارد نشده است. 

وی با محکوم کردن عملیات‌های تروریستی گروهک داعش گفت: آنها بعد از شکست‌های پیاپی در عراق و فلوجه به دنبال ابراز وجود هستند که به لطف و حول‌ و قوه الهی به هیچ موفقیتی دست پیدا نمی‌کنند و به زودی شاهد فروپاشی آنها خواهیم بود. 

رئیس سازمان حج و زیارت به امنیت کامل شهرهای زیارتی کشور عراق اشاره کرد و افزود: شهرهای نجف‌، کربلا، سامرا و کاظمین در امنیت کامل هستند و زائران کشورمان نیز در امنیت و آسایش تردد کرده و به زیارت می‌پردازند. 

اوحدی تاکید کرد: خوشبختانه مشکلی از لحاظ امنیتی نداشته‌ایم و آن هم به دلیل این است که کاروان‌های سازمان حج و زیارت در پوشش امنیتی کامل هستند. 

وی به قرارداد امنیتی سازمان مطبوعش با مسئولان عراقی اشاره کرد و گفت: کاروان‌های عتبات عالیات که دارای مجوز سازمان حج و زیارت هستند، بنا بر قرارداد انجام گرفته از امکانات و تجهیزات امنیتی دولت عراق بهره‌ می‌گیرند و در طول مسیر حرکت زائران عوامل امنیتی کشور عراق کاملاً هماهنگ هستند و ایمنی لازم را برقرار می‌کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: به دلیل همین قرارداد امنیتی و هماهنگی‌های انجام شده خوشبختانه طی ۳ سال و نیم گذشته هیچ مورد و مشکل امنیتی برای زائران کشورمان به وجود نیامده‌ است و آنها در سلامت کامل به این سفر رفته و بازگشته‌اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا