اجتماعی و فرهنگی

بیمارستان فیاض‌بخش در محدوده اسلامشهر افتتاح می شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم تجلیل از فعالان حوزه سلامت که با حضور تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد، اظهار داشت: در سال ۹۴ چند کار مهم را در این وزارتخانه پیگیری کرده و برنامه‌هایی را برای گسترش حمایت اجتماعی در سال ۹۵ در دستور کار داریم.

ربیعی افزود: تسهیل فرآیند واگذاری فرزند به خانواده‌ها، کمک مالی به خانواده‌هایی که فرزندان خود را سر راه می‌گذارند و پیدا کردن اقوام فرزندان و کمک مالی به آنها برای بازگرداندن کودکان به آغوش خانواده از جمله سیاست‌های پیش رو است.

وی ادامه داد: در حوزه وسایل کمک توانبخشی صد میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته است و تلاش می‌کنیم تا ۹۰ درصد معلولان را تحت پوشش وسایل توانبخشی قرار دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به صندوق اشتغال مددجویان گفت: این صندوق به منظور ایجاد تحول در حوزه اشتغال ایجاد شده است و مکاتبات لازم با سازمان فنی و حرفه‌ای صورت گرفته است. همچنین در سال ۹۵ بیمه زنان سرپرست خانوار را با جدیت بیشتری پیگیری می‌کنیم اما به دلیل موانع قانونی این وظیفه را به صندوق بیمه روستائیان واگذار کرده‌ایم.

ربیعی ادامه داد: برنامه مساعدت اجتماعی دولت در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب و طی دو هفته آینده در دستور کار دولت قرار می‌گیرد که تسهیلاتی را برای حمایت اجتماعی از افراد ضعیف جامعه بویژه در حوزه بیمه اجتماعی مد نظر دارد.

توسعه مراکز درمانی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین

وی تصریح کرد: استراتژی ما در سال ۹۵ و ۹۶ گسترش مراکز درمانی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین است و بر این اساس بیمارستان فیاض بخش تا پایان سال جاری یا اوایل سال ۹۶ افتتاح می‌شود که کمک بزرگی به ساکنان منطقه اسلامشهر و جاده مخصوص کرج خواهد بود. همچنین در محدوده شهر ری طرحی را مد نظر داریم تا بیمارستانی مشابه بیمارستان میلاد افتتاح شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ میلیون نفر از افراد کارگر و قشر ضعیف جامعه بیمه ندارند اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی وزارت تعاون در سال ۹۵ رسمی کردن مشاغل غیررسمی از محل منابع بیمه بیکاری است تا بر این اساس کارگران غیررسمی را تحت پوشش برده و برای آنها بیمه بازنشستگی و درمان تضمین شده محقق کنیم.

ربیعی با بیان اینکه لایحه حمایت از معلولان توسط شورای نگهبان رد شد مطرح کرد: طی مذاکره با نمایندگان مجلس مجددا با امضای تعدادی از نمایندگان این لایحه در صحن مجلس بررسی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر تامین اجتماعی در هیاهوی سیاسی گم شده و کارکردهای اصلی آن کمتر دیده می‌شد افزود: امروز که فضای این سازمان آرام‌تر شده کارکردهای آن مشخص است. همچنین تلاش کرده‌ایم مفهوم تامین اجتماعی را از یک صندوقی که صرفا کارپرداز است خارج کنیم.

حقوق اسفندماه بازنشستگان فولاد تا ۳ روز آینده پرداخت می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: حقوق اسفندماه بازنشستگان فولاد طی ۲ و ۳ روز آینده پرداخت می‌شود و امیدواریم بتوانیم صندوق بازنشستگی فولاد را از بحران نجات دهیم.

ربیعی مطرح کرد: برای کمک به مسکن بازنشستگان ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم؛ اقدامات اولیه در رابطه با مسکن حمایتی در سال ۹۴ صورت گرفت که توانستیم در حوزه معلولان کار اعطای مسکن را آغاز کنیم و در حوزه تامین مسکن بازنشستگان اختصاص منابع در حال انجام است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن