اجتماعی و فرهنگی

مانور آمادگی افتتاح نمایشگاه کتاب

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی عبدالهی در نشستی با مدیران عامل حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و پس از ارائه گزارش آخرین اقدامات آنان در شهر آفتاب، گفت: این جلسات تا روز افتتاح نمایشگاه کتاب به صورت روزانه و جهت ارزیابی امور و بررسی نقاط ضعف و قوت و رفع مشکلات موجود در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

عبدالهی با اشاره به استقرار ماشین‌های هیبریدی در محوطه شهر آفتاب برای تسهیل در تردد شهروندان و انتقال و جابجایی بازدیدکنندگان از مترو به محل برگزاری نمایشگاه، گفت: ماشین‌های شارژی در جلوی در مترو شهر آفتاب مستقر خواهند شد، ضمن این که ایستگاه‌هایی نیز برای انتقال و جابجایی بازدیدکنندگان به محل نمایشگاه و بالعکس پیش بینی شده است.

وی با بیان این که دبیرخانه دانشجویی نیز زیر نظر شهریاران جوان فعالیت خواهد کرد، گفت: این دبیرخانه که متشکل از دانشجویان رشته‌های مختلف است به صورت روزانه به رصد و ارزیابی عملکرد حوزه‌ها و کیفیت خدمات رسانی خواهند پرداخت و گزارشی از این مباحث برای رفع مشکلات ارائه خواهند داد.

عبدالهی با اشاره به پیش بینی حضور ۲ میلیون بازدید کننده از نمایشگاه شهر آفتاب، گفت:تلاش می‌کنیم به صورت یکپارچه نظم و انضباط خوبی را در نمایشگاه برقرار کنیم.

معاون شهردار تهران به برگزاری مانور در شهر آفتاب پیش از افتتاح این نمایشگاه اشاره داشت و گفت: به منظور خدمات رسانی مطلوب به شهروندان مانورهایی توسط حوزه معاونت خدمات شهری در این مکان برگزار خواهد شد؛ تا پس از اطلاع از وجود مشکل، سریعا اقدامات لازم جهت رفع آن صورت گیرد.

وی با بیان این که امیدوارم افتتاح نمایشگاه کتاب سرآغازی برای برگزاری نمایشگاه‌های بعدی باشد، اذعان داشت: در شهر آفتاب خدمات خوبی را به مردم ارائه خواهیم داد و درصدد این هستیم که اقداماتمان در شهر آفتاب، ماندگار باشد.

توسعه ۱۲ هکتاری فضای سبز در شهر آفتاب

عبدالهی در خصوص توسعه فضای سبز در شهر آفتاب، گفت: تاکنون ۱۲ هکتار توسعه فضای سبز در شهر آفتاب داشته‌ایم و ۴۳۷۱اصله درخت، ۶۸هزار و ۹۵۵ درختچه و ۸۴هزار و ۶۵۰ گلدان و گلکاری انجام شده است. ضمن اینکه در داخل نمایشگاه و میدان چهارباغ نیز یک هکتار توسعه فضای سبز در حال انجام است.

وی با بیان این که مسئولیت ایمنی نمایشگاه شهر آفتاب با سازمان آتش نشانی است، گفت: دستورالعمل پیشگیری به تمام مسئولین کارگاه‌ها داده شده است و آموزش‌های لازم و اولیه ایمنی نیز به تمام کارگران در کارگاه‌ها و غیره داده شده است.

عبدالهی در ادامه افزود: البته با آغاز و شروع به کار نمایشگاه کتاب نیز برنامه آموزش به غرفه‌داران و دستورالعمل پیشگیری به آنان داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: آخرین بازدیدهای ایمنی نیز انجام و نقاط حادثه خیز شناسایی و رفع خواهد شد. همچنین برای حضور آتش نشانان داوطلب نیز فراخوان داده شده تا در برگزاری نمایشگاه حضور داشته باشند و به طور مستمر به بازدید و گشت‌زنی در محوطه شهر آفتاب بپردازند و موارد ایمنی را مرتبا گوشزد کنند.

عبدالهی با اعلام این که ساخت ایستگاه ثابت آتش نشانی در حال انجام است و تجهیزات آن نیز خریداری شده است، گفت: بیش از ۳۰ دستگاه خودروی سبک، سنگین و موتورسیکلت آتش نشانی و ۱۵۰ نفر نیرو به صورت روزانه در شهر آفتاب و در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب مستقر خواهند شد. همچنین در مجاورت ایستگاه آتش نشانی نیز نمایشگاهی از نمونه تجهیزات نجات و حریق و ماشین‌ها و تجهیزات قدیمی برپا می‌شود و از آتش نشانان داوطلب نیز ثبت نام به عمل خواهد آمد و آموزش‌های لازم به آنها داده خواهد شد.

اسکان بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب

وی به آمادگی برای اسکان بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب از استان‌های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: هماهنگی‌های لازم برای اسکان آنان فراهم شده است و به مدت ۱۳ شب می‌توانند در آنجا اسکان یابند، ضمن این که در این مدت با شام و صبحانه گرم از آنان پذیرایی خواهیم کرد.

عبدالهی با بیان این که ۵۲ کانکس در ۱۶ نقطه از بهترین و مطرح‌ترین برندهای عرضه و توزیع غذا در شهر آفتاب مستقر می‌شود که با ۱۶ بالن جهت اطلاع رسانی به شهروندان از مکان های عرضه غذا نشانه گذاری خواهد شد، اذعان داشت: در فاز اول ۱۸۰هزار غذای سرد، گرم و تنقلات و بسته غذایی آماده، ارائه می‌شود و آمادگی داریم که این ظرفیت را به دو برابر برسانیم. همچنین در هر محل نیز تیم‌های بهداشتی و نظارتی مستقر و برعملکرد آنان نظارت خواهند کرد. هماهنگی‌های لازم جهت جابجایی کتاب‌ها برای ناشران و شهروندان مهیا شده است.

تخفیفات ویژه شهروند در شهر آفتاب

معاون شهردار تهران ادامه داد: اقلام و کالاهای مورد عرضه فروشگاه شهروند در شهر آفتاب نیز روز ۸ اردیبهشت ماه چیدمان خواهد شد که شامل تخفیفات ویژه‌ای خواهد بود. کنترل سد معبر در فضای بیرونی و پیرامونی نمایشگاه شهر آفتاب و در نقاط منتهی به این مکان توسط نیروهای شهربان که عمدتا از مناطق و با تحصیلات لیسانس به بالا هستند، انجام خواهد شد.

خدمات‌رسانی بیش از ۴۴۰ نفر برای پاکسازی و رفت و روب نمایشگاه شهر آفتاب

به گفته عبدالهی در زمان برگزاری نمایشگاه، محوطه شهر آفتاب توسط نیروها و در دو شیفت ۱۲۰ نفره و سالن ها نیز در دو شیفت ۱۰۰ نفره به پاکسازی و رفت و روب خواهند پرداخت.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، عبدالهی تاکید کرد: کانکس ۲۴ متری و یک کانکس ۱۵ متری نیز به عرضه میوه و تره بار اختصاص یافته است و میوه‌ها به صورت بسته بندی و دستچین برای رفاه حال شهروندان توزیع خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن