اجتماعی و فرهنگی

ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب زاگرس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه اظهار کرد:طی ۲۴ ساعت آینده با تقویت جریان‌های سرد شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزر، برخی نقاط شمال غرب و شمال شرق کشور، بارش باران، وزش باد نسبتا شدید و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روزهای دوشنبه و سه شنبه بارش‌ها در استان اردبیل و سواحل غربی خزر ادامه خواهد داشت.

 

وی از تشدید بارش‌های امروز در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران و روز دوشنبه در استان گیلان خبر داد و گفت: در روز دوشنبه نیز در شمال شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد. علاوه بر آن همچنین از روز چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب وسپس دامنه های زاگرس ابرناکی و بارش پراکنده شروع می شود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از نزدیک شدن توفان حاره‌ای نیلوفر به سواحل دریای عمان در روز سه شنبه خبر داد و افزود: بر این اساس دریا در روز چهارشنبه نیز توفانی بوده و همچنین بارش پراکنده در مناطق ساحلی سیستان وبلوچستان پیش بینی می‌شود.

 

وظیفه با اشاره به وضع هوای تهران اظهارکرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز دوشنبه کمی ابری و وزش باد و درارتفاعات نیمه ابری همراه خواهد بود. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به ۸ و ۱۸درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد. در روز سه‌شنبه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری ، گاهی وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر پیش‌بینی شده است و حداقل و حداکثر دما در این روز با یک درجه کاهش به ۷و۱۷ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن