اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

اقدامات توسعه‌ای متروی تهران برای۱۴۰۳

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: اقدامات توسعه‌ای شبکه متروی پایتخت که منجر به افتتاح ۱۹ ایستگاه و شروع عملیات اجرایی دو خط جدید در مدت زمان ۳۱ ماه گذشته شده است، همچنان با قوت در سال جدید ادامه پیدا خواهد کرد و شهروندان تهرانی اخبار خوشایند متعددی در این زمینه خواهند شنید.

 

به گزارش شوراآنلاین، محسن هرمزی با اشاره به این که به مدت ۱۶ ماه مسئولیت مدیر عاملی شرکت مترو را بر عهده داشت، در خصوص فعالیت های مربوط به توسعه شبکه راه آهن ریلی زیرزمینی در سال جدید و ماه‌های باقی مانده از این دوره مدیریت شهری، گفت: خوشبختانه روند تکمیل نواقص خطوط مختلف مترو و همچنین پیگیری پروژه‌های توسعه‌ای خطوط موجود، سرعت خوبی پیدا کرده است و با حضور مهندس درستی که بیش از ۲۳ سال سابقه کار در خصوص پروژه های اجرایی صنعت مترو دارد، مطمئنا برنامه های تدوین شده با شتاب مناسبی پیش خواهد رفت.

وی درباره کارنامه عملکردی خود به عنوان مدیر عامل شرکت مترو در ۱۶ ماه اخیر، افزود: با تلاش همکاران خود در شرکت مترو و همچنین همراهی پیمانکاران و مشاوران و البته حمایت‌های ارکان مدیریت شهری، در مدت زمانی که مسئولیت این شرکت را بر عهده داشتم ۱۵ ایستگاه و ۵ ورودی جدید به جمع دارایی های شبکه راه آهن ریلی زیرزمینی افزوده شد و عملیات اجرایی خطوط ۸ و ۱۰ مترو نیز آغاز شد.

به گفته معاون شهردار تهران، همچنین فعالیت‌های خوبی در زمینه تأمین ناوگان حمل و نقلی شبکه مترو صورت گرفت که نتایج آن از اواخر سال ۱۴۰۳ و یا حداکثر اوایل سال ۱۴۰۴ برای مسافران میلیونی متروی تهران ملموس خواهد شد.

هرمزی به ظرفیت‌های موجود در بین تلاشگران و صنعتگران این عرصه حمل و نقلی اشاره کرد و گفت: توانمندی‌های اثبات شده دست اندرکاران شبکه متروی پایتخت، این امیدواری را ایجاد کرده که اخبار مسرت بخش مرتبط با توسعه راه آهن ریلی زیرزمینی به عنوان ستون فقرات مبحث حمل و نقل عمومی، همچنان ادامه پیدا کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تأکید کرد: رکوردهای به دست آمده در خصوص سرعت تکمیل این شبکه، ارتقاء یابد، شهروندان تهرانی  می‌توانند بیش از هر زمان دیگر از مواهب حمل و نقل عمومی پاک، ایمن و مقرون به صرفه بهره مند شوند. با این تفاسیر شبکه متروی تهران در سال جاری شاهد تکمیل ایستگاه‌های باقی مانده خطوط ۶ و ۷ مترو بوده و عملیات اجرایی دو خط ۹ و ۱۱ مترو هم شروع می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا