اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

باقری خبر داد: تدوین و انتشار اولین کارنامه ارزیابی عملکرد تجمیعی نواحی ۱۲۴ گانه شهرداری تهران

نظام ارزیابی عملکرد در شهرداری تهران در راستای تکمیل چرخه مدیریت، بهبود سازمانی، بهینه‌سازی استفاده از منابع و ظرفیت‌ها در تحقق اهداف سازمانی، شناسایی نقاط قوت و ضعف و ارتقاء سطح خدمات و در نهایت جلب رضایت شهروندان و تبدیل تهران به کلان شهر الگوی جهان اسلام، به روز رسانی می گردد.

مجید باقری معاون شهردار تهران ضمن تبیین رویداد “چهارشنبه های همدلی و اتحاد” و هدف گذاری آن به منظور حمایت هر چه بهتر از خانواده بزرگ شهرداری تهران، گفت: در هر سازمانی دستیابی به عملکرد برتـر و کسـب نتـایج مطلوب بدون برخورداری از برنامه‌ای یکپارچـه و مـدون امکـان‌پـذیر نخواهد.

مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا، گفت: پایش و ارزیابی عملکرد فرآیندی است که به مدیران امکان نظارت و پایش بر نحوه‎ی به‎کارگیری منابع را داده و از این طریق امکان شناسایی نقاط ضعف و قوت سازمانی و بهبود آن‎ها را فراهم می‌آورد. پایش و ارزیابی علاوه‌ بر فراهم نمودن اطمینان خاطر از حرکت بر مدار برنامه می‌تواند همخوانی برنامه‌ها با اهداف را نمایان و نشان دهد.

باقری در ادامه گفت: به منظور یکپارچه سازی نتایج ارزیابی، الگویی جامع برای تجمیع نتایج؛ طراحی و پیاده سازی شد. بر اساس این الگو، ارزیابی در سه بخش: ارزیابی عملکرد سازمانی، ارزیابی عملکرد فردی، ارزیابی از نگاه شهروندان و … انجام شده و کارنامه صادر گردیده است.

ایشان در ادامه بیان داشت؛ در تلاشیم، ارزیابی آتی نواحی، منطبق با رویکردهای تحولی شهردار محترم تهران در ۴ محور تحول درون زا (مدیریت شهری الگو) تحول سخت افزاری و کالبدی (شهر الگو) تحول نرم افزاری و روحی (شهروند الگو) و تحول فن آورنه و دانش بنیان (شهر هوشمند)، انجام پذیرد.

امید است تلاش‌های انجام شده، در سایه توجهات و عنایات حضرت ولی عصر (عج) مایه خشنودی ایشان و گامی موثر در جهت بهبود خدمت رسانی به شهروندان محترم تهرانی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا