مدیریت شهری

آماده باش کامل شهرداری منطقه ۶ در سه شنبه آخر سال

شهردار منطقه۶ تهران در نشست هم اندیشی سه شنبه  آخر سال که با حضور مدیران دستگاه های خدمات رسان قلب پایتخت برگزار شد، از تمهیدات و آمادگی همه جانبه مدیریت شهری این منطقه برای چهارشنبه سوری ایمن خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۶،رضا محمدی شهردار منطقه با تاکید بر اهمیت انجام اقدامات پیشگیرانه برای مدیریت حوادث احتمالی چهارشنبه سوری گفت:اقدامات لازم در قالب برگزاری جلسات هم‌اندیشی مسئولان مربوطه، اطلاع‌رسانی از مخاطرات احتمالی، ارائه آموزش‌های لازم، آمادگی تجهیزات، امکانات و همچنین هماهنگی با ارگان‌های ذیربط به عمل آمده است.

شهردار منطقه ادامه داد: کلیه عوامل خدمات شهری و شهرداران نواحی شش گانه در روز سه شنبه آماده باش کامل هستند و تجهیزات لازم از جمله واترجت، خاور، کپسول های آتش نشانی برای اطفاء حریق در شب چهارشنبه تدارک و کلیه تانکرهای آب مستقر در نواحی نیز آبگیری شده اند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از رفع مخاطرات ناشی از آتش افروزی و زباله سوزی در شب چهارشنبه، تمامی مواد اشتعال زا از جمله زباله های حجیم، شاخه های خشک درختان، و مخازن پسماند بصورت موقت جمع آوری خواهد شد.

محمدی خاطر نشان کرد: به منظور اقدامات کنترلی و نظارتی ویژه برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در شب چهارشنبه آخر سال، ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ۶ و کلیه دستگاه های خدمات رسان نیز از ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۲۳ اسفندماه به صورت آماده باش وارد عمل می شوند.

شهردار منطقه ۶ با اشاره به دیگر اقداماتی که پس از برگزاری آیین باستانی چهارشنبه سوری در سطح منطقه صورت خواهد گرفت افزود: پس از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری عوامل خدمات شهری نسبت به پاکسازی کامل محیط و نظافت اقدام خواهند کرد.

در جریان این نشست اعضای حاضر از جمله نمایندگان آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر، نیرو انتظامی، کلانتری و … در خصوص اقدامات پیشگیرانه برای برگزاری ایمن مراسم چهارشنبه سوری به گفتگو پرداختند .

گفتنی است؛ در ادامه این نشست موضوعات مرتبط به قرارگاه اجتماعی شهر تهران با محوریت ساماندهی متعادان متجاهر، کودکان کار، خیابان و درخصوص آخرین وضعیت اجرای مصوبات این قرارگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن