شورای شهر

ساماندهی ۸۰۰ هزار متر غرف بوستان های شهر تهران

ساماندهی ۸۰۰ هزار متر غرف بوستان های شهر تهرانرئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ بر اقدام شورای شهر در ساماندهی ۸۰۰ هزار متر غرف بوستان های شهر تهران به منظور جلوگیری از فساد و گسترش شفافیت تاکید کرد.
به گزارش شوراآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران درباره بررسی بند ۹ ذیل تبصره ۱ بودجه شهرداری تهران، در یکصد و سی و یکمین جلسه شورای شهر اظهار داشت: از یک سال پیش به رغم مخالفت برخی افراد پیگیر ساماندهی غرف بوستان‌های شهر تهران تحت عنوان احصا و تمرکز وجوه مال الاجاره حاصل از غرف واقع در اماکن و بوستان‌های سطح شهر تهران بودیم.
پیرهادی افزود: در نهایت امروز در صحن شورای شهر موفق شدیم، با تبصره ای غرف و‌ مکان های تجاری داخل بوستان ها را ساماندهی کنیم.
وی افزود: در یکسال گذشته معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برآوردی را احصا کرده که با این تبصره لایحه بودجه تکلیف قانونی برای تسریع در انجام این فرایند و ساماندهی اتفاق می افتد.
پیرهادی با بیان اینکه ساماندهی غرف بوستانها به شفاف سازی و ایجاد درآمد پایدار در شهر تهران کمک خواهد کرد، گفت: این غرف پیش از این متولی مشخصی نداشته و در نقاط مختلف شهر وجود داشته که مقرر گردید زیر نظر یکی از شرکتها یا سازمان های شهرداری تهران، ساماندهی شوند و بر این اساس صدها میلیارد تومان از درآمد شهر که مغفول مانده بود، اکنون به طور شفاف تر و دقیق تر به خزانه شهرداری واریز خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در این خصوص سامانه ای برای اطلاعات دقیق این غرف و کیوسک و نحوه واگذاری و جزییات آن ایجاد و جزییات در این سامانه بارگزاری می شود.
وی متراژ حدودی این غرف را ۸۰۰ هزار متر مربع عنوان و تاکید کرد: این موضوع قطعا به شفافیت هرچه بیشتر مسایل مالی و نحوه واگذاری غرف منجر و اقدام موثری در راستای حفظ منافع عمومی و افزایش درآمد های پایدار شهر و حذف برخی مفاسد احتمالی منجر خواهد شد.
بر اساس این گزارش همچنین علیرضا زاکانی در صحن شورای شهر از این اقدام استقبال کرد.
در نهایت این پیشنهاد با رأی موافق اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا