شورای شهرصفحه اصلی

چمران: مصوبه کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی هنوز اجرا نشده است

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهر آفتاب به یک شهر واقعی نمایشگاهی تبدیل شود، گفت: باید برنامه ریزی شود که برنامه چهارساله تدوین و ارائه شود.

به گزارش شوراآنلاین، مهدی چمران در صحن امروز شورای شهر تهران پس از استماع صحبت‌های علیرضا زاکانی شهردار تهران در صحن شورا اظهار داشت: در خصوص کاهش زمان صدور پروانه مصوبه‌ای در مهرماه سال گذشته داشتیم که هنوز اجرایی نشده است.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم که اقدامات در کاهش زمان صدور پروانه همزمان انجام شود، تصریح کرد: بسیاری از پروسه‌های صدور پروانه با این اقدام کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: در خصوص پروژه‌های عمران، بزرگراه یادگار امام (ره) در درجه اول اولویت قرار دارد. بزرگراه شهید بروجردی و شهید شوشتری نیز از اولویت‌های بعدی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه تونل شهید متوسلیان نیز بسیار مورد اهمیت است، خاطرنشان کرد: اگر بخش خصوصی وارد نشود شهرداری نباید کار را آغاز کند. این تونل باید با مشارکت بخش خصوصی انجام شود.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: شهر آفتاب مسأله بسیار مهمی است و باید این شهر به یک شهر واقعی نمایشگاهی تبدیل شود.

وی گفت: موافق این نیستیم که تعداد نیروها را افزایش دهیم چون بار حقوقی برای شهرداری دارد و اضافه کردن بیش از حد نیرو از کیفیت کار کم می کند.

وی با بیان اینکه وزارت کشور اعلام کرده که برنامه‌های مدیریت شهری باید ۴ ساله باشد، گفت: باید برنامه‌ریزی شود که برنامه ۴ ساله تدوین و ارائه شود چون برنامه‌ها دیگر ۵ ساله نخواهد بود. ارائه برنامه بلندمدت ایراد نیست و هرچه بلندمدت تر باشد بهتر می‌توان عمل کرد اما باید در زمان مدیریت خود بتوانیم برنامه‌هایی را عملیاتی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا