مدیریت شهری

پرویز سروری عضو و نائب رییس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد؛ چشم انداز امید بخش منطقه ۱۳ در سال ۱۴۰۱

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران و رئیس شورای عالی استان ها در نشست با شهردار و مدیران منطقه ۱۳ با اشاره به تمهیدات انجام شده در خصوص پیشبرد پروژه های ساصد و دوشان تپه گفت: منطقه ۱۳ ، چشم انداز بسیار خوب و امید بخشی در سال آینده دارد .

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، پرویز سروری، نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در منطقه ۱۳ ، با همراهی محمد هادی علی احمدی، شهردار این منطقه در بازدید میدانی چند ساعته از نزدیک در جریان روند انجام پروژه های منطقه از جمله پروژه های احداث پارکینگ در درب اول و سوم بوستان جنگلی سرخه‌حصار، مسیر تندرستی و فعالیت های نگهداشت این بوستان و پروژه ایستگاه پردازش تفکیک پسماند(mrf) قرار گرفت.

همچنین بخشی از این بازدید با استفاده از ون برقی صورت گرفت و توضیحاتی نیز در خصوص پروژه های مشارکتی قطب گردشگری شرق تهران از سوی شهردار منطقه۱۳ ارائه شد.

پرویز سروری با تاکید بر این نکته که از فرصت مسئولیت برای خدمت بیشتر به شهروندان استفاده کنیم گفت: چالش ها و مسائل شهروندان با اتخاذ تدابیر مناسب باید رفع شوند تا بتوان از فرصت های موجود بهره گرفت و در عرصه خدمت رسانی شاهد اتفاقات خوبی باشیم .

او در بخشی از صحبت هایش با بیان اینکه در تلاشیم شورایاری ها ظرفیت قانونی یابند گفت: با تدابیر دکتر زاکانی، مجمع معتمدین محلی تشکیل شده تا به عنوان بازوی کمکی شهرداری تصمیم سازی و ایده پردازی کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اقدامات شهردار جوان منطقه ۱۳ در بحث تملک ساصد و آزادسازی اراضی دوشان تپه به نفع شهروندان گفت: بدون تردید با این اقدامات گشایش و تحولات خوبی در منطقه۱۳ رخ می دهد و این منطقه چشم انداز بسیار روشن و امید بخشی در سال آینده دارد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با تملک و تجمیع بافت فرسوده و ایجاد فضای سبز عمومی، سرانه فضای سبز منطقه بالا می رود ادامه داد :میزان توزیع فضای سبز در سطح محلات به دلیل بافت فشرده مسکونی یکنواخت نیست و تا جایی که امکانش وجود دارد شهرداری با حمایت شورای شهر نسبت به افزایش سرانه فضای سبز بویژه در نقاط مورد نیاز اقدام کند .

سروری در زمینه احیای بافت ناپذیر و فرسوده برای تغییر مهندسی شهر گفت: باید طرح ها و برنامه ها به نفع شهروندان باشد تا تغییرات خوبی اتفاق بیفتد و در زمینه بافت فرسوده تسهیلات خوبی به شهروندان ارائه شود و در حال حاضر پیگیر جلساتی با وزارت مسکن هستیم و به زودی تغییرات خوبی در موضوعات شهرسازی اتفاق می افتد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این نشست با اشاره به طرح رصد و بررسی دقیق میدانی مسائل و مشکلات موجود در محلات افزود: در بودجه ۱۴۰۱ نگاه ویژه ای به توسعه محلات شده است و نباید توجه به‌ پروژه های بزرگ مقیاس باعث شود از پروژه های محلی و رسیدگی به درخواست های شهروندان غافل شویم.

او تاکید کرد: باید تلاش کنیم فاصله ها در محلات شهر تهران کمتر شود و کیفیت زندگی شهروندان در محلات کم برخوردار ارتقا یابد .

محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه۱۳ نیز در این نشست با تشریح اولویت نیازها و مسائل منطقه ، پروژه ها و اقدامات منطقه را در سه قالب کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تشریح کرد و خواستار حمایت شورای اسلامی شهر تهران در اجرای این موارد برای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به شهروندان شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا