مدیریت شهری

جزئیات تخریب پارکینگ میدان آزادی؛ هویت تاریخی برج آزادی احیا می شود

شهردار منطقه ۹ تهران، هدف از تخریب یک پارکینگ در میدان آزادی را احیای هویت تاریخی این میدان عنوان کرد و مدعی شد که ساخت این پارکینگ در ۱۴ سال پیش از سوی بنیاد رودکی بدون اخذ مجوزهای لازم صورت گرفته است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، سید مصطفی موسوی با اعلام این خبر گفت: بنیاد رودکی در سال۸۶ بدون هیچ مجوزی بخشی از منظر برج تاریخی میدان آزادی را به پارکینگ تبدیل کرده و موجب شده بود که بخشی از فضای سبز این برج تاریخی تخریب و از بین برود.

وی افزود: شهرداری منطقه۹ پس از ۱۵ سال نسبت به راه اندازی آبنمای اقدام کرده و تلاش شده تا پس از سال ها هویت اصلی برج تاریخی آزادی به آن بازگردانده شود.

به گفته شهردار منطقه۹ تا قبل از سال ۸۶ تصاویر برج آزادی در صفحات اینترنتی وجود دارد که در ضلع شمالی آن تنها فضای سبز بوده و نه سنگفرش و پارکینگ، به همین منظور از هفته گذشته نسبت به جمع آوری پارکینگ و کندن سنگ فرش های احداث شده اقدام شده است.

موسوی در خاتمه یادآور شد: تلاش شده تا فضای ضلع شمالی برج آزادی همچون سایر نقاط آن احیا شود اگر چه به دلیل مدیریت ناصحیح برخی عوامل بخشی از برج دچار خسارت شده اما شهرداری تهران مصمم به حفظ و احیای این برج تاریخی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا