مدیریت شهری

همزمان با هفته منابع طبیعی؛ از فعالان و دوستداران محیط زیست منطقه۲ تجلیل شد

به مناسبت هفته منابع طبیعی، مراسم غرس نهال و تجلیل ازفعالان محیط زیست با حضور مدیران شهری منطقه ۲ و خانواده معظم شهدا در گلزار شهدای گمنام بوستان پرواز برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ،حسن صفات سرپرست شهرداری منطقه در مراسم کاشت نمادین نهال که با حضور جمعی از فعالان محیط زیست، مدیران شهری و خانواده معظم شهدا در گلزار شهدای گمنام برگزارشد، گفت: توسعه پایدار کشورها در گرو توجه به مسائل زیست‌ محیطی به خصوص فضای سبز است که باید توجه ویژه‌ای به توسعه فضای سبز و کاشت درخت برای آیندگان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه نقض فضای سبز به عنوان ریه جامعه، در سلامتی و زندگی انکار ناپذیر است گفت: روز درختکاری و هفته منابع طبیعی فرصتی برای توجه به محیط زیست و افزایش سرانه فضای سبز است تا با کاشت نهال اهمیت هوای پاک و طبیعت سبز را بار دیگر مورد تاکید قرار دهیم.

وی افزود: اجرای برنامه های توسعه شهری برمبنای حفظ محیط زیست از مهم ترین رویکردهای مدیریت شهری است و برهمین اساس مدیریت شهری منطقه با اجرای نهضت درختکاری اهتمام ویژه ای برای کاشت نهال و حفاظت از محیط زیست دارد.

سرپرست شهرداری منطقه۲ تاکید کرد: باید فرهنگ درختکاری را در جامعه توسعه دهیم و بدین شکل در حفاظت از محیط زیست نقش آفرین باشیم.

براساس این گزارش دراین مراسم ضمن غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا، ۵۰ اصله نهال به نام شهدا غرس شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن