مدیریت شهری

معاون امور مناطق شهردار تهران: اتصال برج میلاد و اراضی عباس‌آباد با احداث مسیر پیاده و دوچرخه | بوستان‌های بزرگ سه منطقه به هم وصل می‌شوند

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۶ ،معاون امور مناطق شهردار تهران از آغاز عملیات اجرایی احداث مسیر گردشگری طبیعت در پایتخت در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در نتیجه اجرای این طرح ماندگار، برج میلاد و اراضی عباس‌آباد از طریق مسیر پیاده و مسیر ویژه دوچرخه به هم متصل می‌شوند

مصطفی سلیمی، معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: احداث مسیر گردشگری طبیعت یکی از پروژه‌های بزرگ شهر تهران و مشترک بین سه منطقه ۲، ۳ و ۶ است که منطقه ۶، منطقه مرکزی آن محسوب می‌شود. اجرای این پروژه، سه منطقه پایتخت را به هم می‌دوزد.

وی با اشاره به اینکه پل طبیعت بین مناطق ۳ و ۲ شهرداری تهران احداث شده است، گفت: مشابه این پل را در منطقه ۳ و میدان آرژانتین و مجموعه بیهقی و تونل حکیم و رسالت خواهیم داشت.

معاون شهردار تهران درباره فراهم ساختن مقدمات احداث مسیر گردشگری طبیعت، اظهار کرد: شهرداری منطقه ۶ تهران از گذشته نسبت به خریداری املاکی که به صورت معارض طرح مسیر گردشگری طبیعت در این مسیر قرار داشته، اقدام کرده و در حال حاضر هم در حال تملک و آزادسازی بقیه املاک است. برای اجرای طرح لازم است ساخت‌وسازهایی که از قبل بوده، برطرف شود.

سلیمی با بیان اینکه مسیر گردشگری طبیعت، برج میلاد و اراضی عباس‌آباد را به هم وصل می‌کند، گفت: این طرح یکی از طرح‌های بسیار ارزشمند و ماندگار است که با طراحی‌های زیبا و جذابی در این مسیر، مسیر پیاده، مسیر دوچرخه و فضاهای سبزی که به هم متصل شده‌اند را خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: با احداث مسیر طبیعت، مجموعه فضای سبز طالقانی در منطقه ۳ و فضای سبز مجموعه عباس‌آباد و بوستان‌های نظامی گنجوی، بوستان، باغچه‌بان و ساعی و معابری که شمالی جنوبی هستند، به هم متصل می‌شوند. به عبارتی بوستان‌های بزرگ منطقه ۶ به بوستان‌های بزرگ مناطق ۳ و ۲ وصل می‌شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن