شورای شهر

مجید فراهانی با اشاره به بودجه ۱۴۰۰ مطرح کرد: حداقل ۲۰ درصد کسری بودجه در سال ۹۹/اتمام پروژه های نیمه تمام در بودجه ۱۴۰۰ دیده شود

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ از کسری بودجه حداقل ۲۰ درصدی در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران پس از ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی شهردار تهران به شورا طی تذکری گفت: دیده شدن تبصره ها در ردیف ها از جمله اتفاقات خوبی است که از گذشته به کندی پیش می رفت و امسال آنگونه که گفته و وعده داده شده رشد خوبی داشته است.

او افزود: توجه به پروژه های کوچک مقیاس از سال گذشته جز برنامه های مهم بود که امسال ادامه پیدا کرده است.

فراهانی با اشاره به دو نکته در خصوص بودجه شهرداری تهران تصریح کرد: توجه به عملکرد بودجه اهمیت دارد. تا آخر آذر ماه ۱۵ هزار میلیارد تومان بودجه محقق شده و اگر بدبینانه بگوییم سه ماهه آخر ۵ هزار میلیارد تومان و در حالت خوشبینانه ۱۰ هزار میلیارد محقق می شود و با این وجود ما حداقل ۲۰ درصد عدم تحقق بودجه خواهیم داشت.

او با اشاره به کسری بودجه ۹۹ گفت: کسری بودجه موضوع مهمی است که به عنوان ملاحظه مهم در تصویب بودجه آینده باید در نظر گرفته شود.

فراهانی ادامه داد: باید به پروژه های نیمه تمام توجه بسیاری شود. در ۶ ماهه آخر شورای پنجم هستیم و همچنان تعداد زیادی از پروژه های شهری بلاتکلیف است.

عضو شورای شهر تهران با بیان برخی پروژه های بلاتکلیف گفت: پروژه پایانه شرق از جمله آنان است که از ابتدای شورا تا کنون تذکراتی بسیاری از سوی شورا داده شده و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد بوده و همچنان متوقف است.

او ادامه داد: پروژه باغ صبا، پروژه مژده در منطقه یک، پروژه طغرل در منطقه ۲۰ و همچنین تحول در مدیریت پسماند و سایر پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری به شکل نیمه تمام مانده است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تاکید کرد: با توجه به اتمام زمان بندی پروژه هایی که سال ها متوقف شده، انتظار می رود در بودجه ۱۴۰۰ تمام شدن این پروژه ها و افتتاح آن ها را ببینیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن